Opavská ofenziva si to rozdá s kvalitně fungující obranou. Ostravský tým ještě v letošním ročníku neinkasoval.

„Na utkání s Opavou se těšíme. Zatím nám to šlape, věřím, že úspěšní budeme i v sobotu,“ říká jedna z vítkovických opor Ján Moravčík. „Vítkovice se zatím prezentují solidním kombinačním fotbalem, postaveným na kvalitní defenzivě,“ charakterizoval v kostce hru protivníka kouč SFC Josef Mazura.

Právě obranná hra Opavy není zatím silnou stránkou mužstva. „Pět branek ze dvou domácích zápasů je docela hodně. Naše inkasované branky ale pramení z individuálních chyb. Musíme být vzadu důraznější a agresivnější. Poslední zápas s rezervou Brna nevyšel oběma stoperům Petru Cigánkovi a René Formánkovi, opavskému kouči se tak nabízí změna v sestavě. Na svou šanci čeká Roman Švrček.

„Uvidíme, co se bude měnit,“ nechtěl být trenér konkrétnější.

Jisté ale je, že chybět bude distancovaný Michal Vyskočil, jehož místo asi zaujme Václav Zapletal. „Do utkání jdeme s jasným cílem, vyhrát ho,“ řekl Mazura.

Ve Vítkovicích mají o favoritovi jasno. „Kvalita a zkušenost hovoří ve prospěch Opavy. My máme mladé mužstvo, jdeme zápas od zápasu a rozhodně svou kůži neprodáme lacino. Sami jsme nečekali, že nám vstup do sezony takhle vyjde,“ pousmál se Ján Moravčík, autor dvou z pěti vítkovických branek.

Sobotní derby má výkop v 16.30.

Pravděpodobné sestavy

Vítkovice: Vaško - Vlk, Pešek, Cverna, Kušnír - Švehla, Thiago, Kovář, Moravčík – Vaclík, Hritz
Opava: Novák – Kolínek, Formánek, Švrček, Čáp – Partyš, Žmolík, Knapp, Zapletal – Halaška, Klesnil