Fotbalová Národní Liga

Opava – Zlín 2:1
více si přečtěte zde

Znojmo – Bohemians Praha 1905 2:0 (1:0)
Branky: 27. Heinz, 58. Nepožitek. Rozhodčí: Mikel – Kotík, Gallo. ŽK: Jonov – Rada. Diváci: 1335

Žižkov – Pardubice 0:2 (0:0)
Branky: 83. a 87. Petrus. Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Ratajová. ŽK: Dubský (Pardubice). Diváci: 836

Táborsko – Bohemians Praha 1:1 (0:0)
Branky: 78. Kočí – 90.+1 Rakovan. Rozhodčí: Nenadál – Hock, Arnošt. ŽK: Sladký, Presl, Krch – Bohata, Smola, Laštovka. Diváci: 376

Vlašim – Karviná 4:1 (3:0)
Branky: 29. a 38. z pen. Petrů, 5. Vyhnal, 79. Wojnar – 66. Mišinský. Rozhodčí: Hrubeš – Černý, Dobrovolný. ŽK: Hottek, Homola (oba Karviná). Diváci: 375

Ústí nad Labem – Most 2:0 (2:0)
Branky: 20. Veverka, 34. Valenta z pen. Rozhodčí: Adam – Vlasjuk, Zeman. ŽK: Zukič, Veverka – Němec, Vojta. ČK: 33. Mujagič (Most). Diváci: 2006

Utkání Čáslav – Sokolov a Varnsdorf – HFK Olomouc byla kvůli nezpůsobilému terénu odložena.

MSFL, Divize E

odloženo

Krajský přebor

Pustá Polom - Petřkovice

Pustá Polom využila výhodu „domácího" prostředí a v na první pohled vyrovnaném zápase v Kravařích na umělé trávě jednoznačně vyškolila v úvodním jarním zápase krajského přeboru Petřkovice v produktivitě. „Jsem hodně spokojený i kvůli tomu, že jsme dokázali udržet čisté konto a že jsme si v koncovce počínali dobře. V prvním poločase jsme se dostali čtyřikrát do přečíslení a pokaždé z toho hrozil gól. Takže to, co jsme chtěli, zhustit naší polovinu a vyrážet do brejků, to se nám dařilo," uvedl po utkání kouč Pusté Polomi Martin Janík, jehož tým nakonec vyhrál 3:0, když u všech tří branek byli rozehrávající Roman Beinhauer a přihrávající Tomáš Štefek.

Oba zkušení záložníci připravili v první půli dvě nabídky, kterými David Liška, jeden z nejlepších střelců krajského přeboru, jenž má v tuhle chvíli na svém kontě už dvanáct zásahů, pohrdnout snad ani nemohl. V prvním případě jen doklepl míč do prázdné branky a pět minut před pauzou udeřil hlavou. „Z takové Romanovy hry chceme těžit. On je, a to nejen díky postavě, schopný ve středu pole míč udržet a poslat další kluky do křídelních prostor," poznamenal trenér Pusté Polomi.

Po pauze se sice jako první do šance dostaly Petřkovice, ovšem hlavička Jana Martinky po Voznicově centru skončila jen u nohou polomského gólmana Václava Minaříka. „Kdyby se soupeř třeba snažil, mohl se zápas z našeho pohledu zkomplikovat, ale některá dílčí zaváhání v bránění se po vítězství lépe skousávají," podotkl Martin Janík.

„Ale zase na druhé straně některé z těch chybiček byly dány možná i tím, že kluci podvědomě cítili, že mají zápas pod kontrolou a že si mohou dovolit něco málo i vypustit," doplnil. Pustá Polom však i nadále působila sebevědoměji, což korunovala po hodině hry, kdy další povedenou kombinaci dua Beinhauer a Sztefek, který jen nedlouho předtím přišel o vlastní gólovou radost vinou praporku signalizujícího ofsajd, završil další střelou do opuštěné branky čtvrtou sezonní trefou Martin Šmíd.

Pustá Polom – Petřkovice 3:0 (2:0)
Branky: 18. a 40. Liška, 60. Martin Šmíd
Pustá Polom: Minařík – Kozel, Tomáš Hradský, Mikulenka, Valošek (75. Radim Šmíd) – Štefek, Beinhauer (85. Schwalbe), Martin Hradský, Gašparík, Martin Šmíd (78. Vaněk) – Liška. Trenér: Martin Janík

Krnov – Frýdlant nad Ostravicí 1:0 (1:0)
Branka: Hudský, 204 diváků

Frýdek-Místek B – Dětmarovice 2:0 (1:0)
Branky: Bačík, J. Prokeš, 100 diváků

Utkání Bohumín – MFK Vítkovice, Heřmanice – Český Těšín, Hradec nad Moravicí – Polanka, Háj ve Slezsku – Slavkov a Frenštát pod Radhoštěm – Dolní Benešov byla odložena kvůli nezpůsobilým terénům.

I.A třída, skupina A, I.B třída, skupina A

odloženo

I.B třída, skupina B

Kozmice - Darkovičky

Těžký terén a mráz nastavil fotbalistům Kozmic a Darkoviček podmínky z kategorie těch nejnepříjemnějších. Utkání béčkové skupiny I.B třídy se však na hřišti v Kozmicích skutečně odehrálo. První gól zápasu zaznamenala pozdější hvězda tohoto duelu Aleš Broulík. Urbančík mu poslal lahůdkovou přihrávku mezi stopery a bývalý útočník Slezského FC zakončil přesně k tyči.

K vidění byly i další šance, a to i na straně hostů. Žádná z nich ale v bráně neskončila. Druhá branka se dostavila až po změně stran. Opět Urbančík poslal centr do vápna, kde Kašuba sklepl pod sebe a Broulík rozvlnil síť podruhé. Střelec dvou branek si mohl připsat i hattrick. Urbančík asi čtvrthodinu před koncem postupoval kupředu. Místo přihrávky na úplně volného Broulíka se však špatně rozhodl pro individuální zakončení a o balon přišel.

„Bylo to celkem vydřené vítězství. Po prvním gólu jsme trochu vyklidili pole. Ve druhé půli jsme se ovšem zase zvedli," mínil trenér Kozmic Petr Kozelek. „O dobrý výsledek jsme se bohužel připravili neproměňováním našich gólových příležitostí. Největší měli Turanský s Bartošem," doplnil jednatel hostujícího klubu Pavel Kudla.

Kozmice – Darkovičky 2:0 (1:0)
Branky: 18. a 61. Broulík

Kozmice: Bortlík – Posmyk, Horsinka, Tomáš, Vojáček – Hradilík (60. Kolondra), Urbančík, J. Janík, T. Gai – Broulík, Kašuba (76. Glossl). Trenér: Petr Kozelek
Darkovičky: Stach – Lindovský, Kuchař, Chvěja, Rozsypal – Turanský, Ondič (70. Adamčík), Strachota, Bartoš (83. Lomozník) – Hvolka, Felgenträger. Trenér: Roman Divina

Lokomotiva Ostrava – Vřesina 0:8 (0:6)
Branky: Aleš Hloušek 3, Adam Hruzík 3, Tomáš Hruzík 2

zbytek zápasů odložen

Příprava

Opava začala aktivně. Ve 21. minutě Binar zahrál rohový kop a Mrůzek hlavou na zadní tyči mířil přesně – 1:0. Opavští měli i další šance, Mrůzek trefil tyč a Němce vychytal brankář Hladký. Osm minut před poločasem Binar kopal trestný kop a Kašného hlavička skončila v síti – 2:0. „Opava dokázala potrestat naše hrubky," řekl trenér Kravař Lukáš Černín.

Po přestávce přidali Opavští po tečované střele Gebauera třetí gól. Dvacet minut před koncem založil na středu hřiště útočnou akci Baranek, nahrál do strany Seibertovi, naběhl si do šestnáctky, dostal míč zpátky, který ve skluzu dopravil do branky. V 80. minutě padl další gól, když po přihrávce Jukla zvyšoval na 4:1 Továrek. Poslední slovo měl v 86. minutě Bitomský, který upravil na konečných 4:2.

„Bylo znát, že Opava měla ve svém středu hráče, kteří prošli druhou ligou. My jsme navíc dělali individuální chyby," přiznal Lukáš Černín. „Utkání bylo velmi dobrou přípravou, mohli jsme prostřídat dvě sestavy. Z naší strany byl lepší ten první poločas, kdy jsme územní převahu přetavili díky standardkám ve vedení, ve druhé půli se více osmělil i soupeř," řekl k zápasu trenér béčka Jan Hruška.

Slezský FC Opava B – Kravaře 4:2 (2:0)
Branky: 21. Mrůzek, 37. Kašný, 47. Gebauer, 80. Továrek – 70. Baránek, 86. Bitomský

Opava B – 1. poločas: Štencel – Pomp, Hrabina Michal, Moravec, Šrom – Mrůzek, Binar, Kašný, Němec – Radzinevičius, Jukl. 2. poločas: Minarčík – Drexler, Uvíra, Kuděla, Šrom – Jukl, Binar, Vybíral, Němec – Gebauer, Továrek. Trenér: Jan Hruška starší
Kravaře: Hladký – Woznica (30. Seibert), Švacha, Šot, Villaschek (75. Stoczek) – Bitomský, Baranek, Staníček, Bitta (40. Trušina), Sabó – Kovařík. Trenér: Lukáš Černín