K tomu ale stále vede dlouhá cesta. V konkrétním vyjádření se jedná o třináct zápasů. Štěpánkovičtí borci zatím ukazují, že I.B třída je pro ně herně trochu málo. Sestup byl na jaře stvrzen až v samém závěru a byl pro tým poměrně smolný. Mužstvo v nové sezoně šlape jako hodinky. Skóre 46:12 vypovídá samo za sebe.

Štěpánkovice mají nejlepší útok a obranu v jednom. Kouči Jindřichu Harazimovi se skvěle vyplatilo přivést svého bratra Pavla, který si dával od fotbalu na nějakou dobu pauzu a naposledy nastupoval za Kobeřice.

Velezkušený fotbalista, který dlouhá léta působil v první lize, i v šestačtyřiceti letech potvrzuje, že na I.B třídu stačí, ze své pozice navíc obranu perfektně diriguje. Důležitým momentem během podzimní části byl i návrat ostrostřelce Adama Schwalbeho.

Ten ročník sice zahájil v dresu divizního Dolního Benešova, ale později „nepřežil" zeštíhlování kádru a trenér Dušan Christoph mu umožnil vrátit se do Štěpánkovic, než aby tento útočník v silné benešovské konkurenci pouze seděl na lavičce.

Zmíněný forvard exceloval především v domácím duelu s Úvalnem, které jeho tým zesměšnil vítězstvím v hokejovém poměru 10:1, přičemž Schwalbe vsítil čtyři góly a na další přihrál.

Druhé jsou Strahovice

Druhé Strahovice na Harazimovu eskadru ztrácí tři body. Zajímavý byl i říjnový vzájemný souboj těchto soupeřů. A to ani ne co se týče výsledku (1:1 – pozn. red.), ale spíše toho, co se dělo potom. Jakmile totiž zápas skončil, obě mužstva se sešla ve strahovické hospodě u hřiště a společně fandila rodáku ze Štěpánkovic Marku Stromskému ve Velké pardubické.

Strahovičtí jinak po postupu z okresního přeboru předvádí velmi solidní fotbal. Tým je sehraný, funguje spolu už několik let a druhá příčka v tabulce rozhodně není dílem náhody. V první pětici nechybí ani další dva celky z opavského okresu. Jedná se o Zlatníky pod vedením trenéra Jaromíra Chmela, jenž se týmu ujal po Romanovi Šlupinovi, a Chuchelnou.

Ta se před sezonou musela vyrovnávat s odchodem svého „Fergusona" – kouče Miroslava Bedrunky. Nahradil ho David Steffek, jenž změnil systém hry a vypořádal se také s absencí vytáhlého útočníka Adama Nedvěda. Obávaný střelec Chuchelné musel skončit, jelikož se v rámci svého zaměstnání přesunul do jiné části republiky.

Zatím výborně ho ovšem zastupuje mladík Jan Hradil. Příchodem Aleše Březovského na stopera se zkvalitnila také defenzivní činnost. Chuchelenskému souboru po výborném začátku ovšem trochu došel dech a z vedoucí pozice se postupně propadl až na čtvrtou.

Od Otic se čekalo více

Žimrovice, Velké Hoštice, Velké Heraltice a Otice jsou mužstva z Opavska, která se nacházejí až ve druhé polovině tabulky. U všech se přitom očekávalo, že by mohla být výše. Platí to především o Oticích, jimž pod vedením staronového trenéra Radka Minarčíka patří až dvanáctá příčka s jednobodovým náskokem před poslední rezervou Bruntálu.

Toto místo patřilo i Velkým Hošticím, jež ale vzkřísil trenér Jaroslav Samson. V minulosti už zde působil a jeho práce měla na výkony hráčů pozitivní vliv. Stejný muž přitom v I.A třídě ještě stíhá trénovat Oldřišov. Hlavním kandidátem na sestup je prozatím Bruntál. Pokud mu nepřijdou na pomoc hráči z áčka, tak vystoupení týmu většinou končívají prohrou.

1. Štěpánkovice 10 2 1 46:12 32
2. Strahovice 9 2 2 31:17 29
3. Chomýž 8 0 5 19:14 24
4. Chuchelná 7 2 4 22:15 23
5. Zlatníky 6 3 4 23:20 21
6. Dolní Moravice 5 3 5 23:26 18
7. Úvalno 6 0 7 18:31 18
8. Žimrovice 4 5 4 31:21 17
9. Město Albrechtice 4 3 6 32:30 15
10. Velké Hoštice 4 2 7 14:21 14
11. Velké Heraltice 2 6 5 27:28 12
12. Otice 3 2 8 19:27 11
13. Světlá Hora 2 5 6 16:32 11
14. Bruntál B 3 1 9 22:49 10

Nejlepší střelci soutěže

11 branek – Lukáš Škrobánek (Žimrovice)
9 – David Benek (Štěpánkovice)
8 – Kamil Jaroš (Velké Hoštice), Radek Doležel (Dolní Moravice)
7 – Michal Malchárek (Strahovice), Jan Hradil (Chuchelná), Jaroslav Burda (Město Albrechtice), Martin Rusňák (Žimrovice), Adam Schwalbe (Štěpánkovice)
6 – Marek Burian (Město Albrechtice)

Zajímaví hráči

Štěpánkovice – Pavel Harazim, Adam Schwalbe
Strahovice – Jakub Býma, Ondřej Pekárek
Chomýž – Ladislav Klement
Chuchelná – Aleš Březovský, Jan Hradil
Žimrovice – Martin Toman
Dolní Moravice – Radek Doležel
Úvalno – Jan Matwiov
Město Albrechtice – Jaroslav Burda
Žimrovice – Lukáš Škrobánek
Velké Heraltice – Marcel Zemborski
Velké Hoštice – Daniel Pluschke
Otice – Martin Váleček