Svěřenci trenéra Vladimíra Coufala z Ludgeřovic během první poloviny sezony těžili z produktivity efektivního útočníka a nejlepšího kanonýra soutěže Michala Pěntky, který řadu z celkových dvanácti branek vsítil svým klasickým způsobem hlavou.

Defenziva týmu byla doslova skálopevná, protože ve třinácti zápasech propustila pouze sedm branek. Nikdo si nevedl lépe. Lví podíl na tom bezesporu měl příchod kvalitního a zkušeného obránce Lukáše Stepka ze sousedních Markvartovic.

Pokud nastoupil, byl pro tým velmi platný zejména při čištění prostoru ve středu pole také záložník Petr Zoubek. Za rozdílového hráče šlo při některých utkáních považovat také ludgeřovický klenot na kraji záložní formace - Karla Klose.

Píšť stabilizovala kádr

Píšť se několik sezon s odřenýma ušima vyhýbala sestupu z I. A třídy, který ji nakonec stihl až v uplynulém ročníku. Hrající trenér Marcel Melecký mnohdy dost složitě lepil sestavu, což se nyní změnilo. Novému kouči Oldřichu Malému se podařilo stabilizovat kádr a přivést některé nové tváře.

Velmi přínosné je působení zejména útočníka Dušana Valy. Mužstvo bylo také omlazeno. Například v posledním kole proti Dolní Lhotě začali pouze dva třicátníci, jinak nastoupili hráči ročníku narození 1990 a mladší.

Píšťský celek se stále může opírat o služby velezkušeného Pavla Kuliga. Po uzdravení by měl být k dispozici také Marcel Melecký.

Výborné čtvrté místo si před zimní pauzou vybojovaly Šilheřovice. Musely se přitom vypořádávat s odchodem kanonýra Martinky, který zamířil do Darkoviček. Toho se však obstojně povedlo nahradit Josefem Škrkoněm a ostrými umí pálit i nestárnoucí Tomáš Voznica, což se mimochodem potvrdilo v posledním duelu podzimní části se Staříčí.

Čtyři góly sám dal a navíc prokázal svou skutečně vytříbenou techniku při zahrávání přímých kopů. Šilheřovičtí na vedoucí Ludgeřovice ztrácí osm bodů. Jedná se o poměrně velké, ale rozhodně ne nesmazatelné manko.

Zklamáním jsou Kozmice

V polovině tabulky jsou vedle sebe naskládána mužstva sedmé Hati a osmých Darkovic. Ty se mohou pyšnit velmi slušnou potencí útočníka Lukáše Poštulky, který zaznamenal jedenáct přesných zásahů. Zklamáním je až desátá příčka Kozmic.

„Galacticos" soutěže, kteří mají ve svém středu útočníky par excellence Víta Přecechtěla nebo Jakuba Starého, v záloze jim hraje Radim Husárik či Martin Galus a obrana může spoléhat například na Rudolfa Bochňáka, měli být rozhodně výše.

Do určité fáze podzimu tam Kozmice také byly, ale i kvůli některým zraněním se mužstvo postupem času dostalo do problémů.

Vše vygradovalo v potupnou prohru 0:4 z poslední kola na hřišti Vřesiny. V tomto zápase podle trenéra Petra Kozelka selhaly především opory, které údajně zahrály hluboko pod své možnosti. Dá se předpokládat, že kormidelník kozmické družiny z toho vyvodil určité závěry.

Největším propadákem je zcela jistě ostravský Jih, jenž se krčí na samém chvostu tabulky, kde ho řada soupeřů rozhodně netipovala. O moc lépe na tom není ani Staříč, pokračuje v bídných výkonech z minulého ročníku a s dvaapadesáti inkasovanými brankami má suverénně nejděravější defenzivu v soutěži.

1. Ludgeřovice 9 3 1 29:7 30
2. Píšť 9 2 2 35:12 29
3. Stará Bělá 9 1 3 29:12 28
4. Šilheřovice 7 1 5 27:24 22
5. Fryčovice 7 1 5 26:26 22
6. Dolní Lhota 6 2 5 20:15 20
7. Hať 5 4 4 23:16 19
8. Darkovice 5 3 5 28:18 18
9. Vřesina 5 3 5 25:21 18
10. Kozmice 4 5 4 35:28 17
11. Svinov 2 4 7 16:31 10
12. Velká Polom 2 3 8 12:33 9
13. Staříč 1 4 8 16:52 7
14. Ostrava-Jih 1 2 10 13:39 5

Nejlepší střelci soutěže

12 - branek Michal Pěntka (Ludgeřovice)
11 - Lukáš Poštulka (Darkovice)
10 - Jakub Starý (Kozmice)
9 - Jan Rumel (Fryčovice), David Plaček (Hať)
7 - Vít Přecechtěl (Kozmice), Jiří Pešek (Fryčovice)
6 - Aleš Hloušek (Vřesina), Jiří Váňa (Staříč), Roman Brachtl (Stará Bělá), Dušan Vala (Píšť)

Zajímaví hráči

Ludgeřovice - Michal Pěntka, Karel Klos, Lukáš Stepek
Píšť - Pavel Kulig, Marcel Melecký
Stará Bělá - Roman Brachtl
Šilheřovice - Tomáš Voznica, Petr Jakubec
Fryčovice - Jan Rumel
Dolní Lhota - Martin Slíž, Panajotis Chadziandoniu
Hať - Pavel Kašuba, David Plaček
Darkovice - Lukáš Poštulka, Pavel Vyletělek
Vřesina - Pavel Hruzík
Kozmice - Vít Přecechtěl, Radim Husárik
Svinov - Tomáš Vykoukal
Velká Polom - Jakub Sztefek
Staříč - Jan Vrtný, Martin Pešek