Karel Štěpán: Připadalo mi, že naším soupeřem jsou sudí

Hradečtí fotbalisté chtěli ve středu ve Frýdlantu bodovat, a to přesto, že k zápasu neodjeli kompletní, nastoupit musel dokonce dorostenec Machovský.

Začátek hostům vůbec nevyšel. Ve 3. minutě se dostal k míči Šigut a otevřel skóre. „Typicky náš obrázek, opět jsme nechytli začátek zápasu,“ zlobil se trenér Karel Štěpán. „V dalším průběhu šla naše hra nahoru, jenomže všichni tři sudí šli tvrdě proti nám, vůbec nás nepustili do hry, byl to hotový výsměch,“ hněval se trenér Hradce.

Ve druhém poločase sice bylo po trestném kopu Ondřeje Černého vyrovnáno, avšak sudí branku neuznali. „Prý ofsajd,“ mávl rukou Štěpán. Nakonec hosté dohrávali v deseti, když zápas skončil předčasně pro Thomase. „I v deseti jsme je mleli jak žito, bohužel branku jsme nedali,“ uzavřel hořkým tónem Karel Štěpán. Domácí Kovalíka překonali ještě Kometou.

Frýdlant nad Ostravicí - Hradec nad Moravicí 2:0 (1:0)
Branky: Šigut, Kometa
Hradec nad Moravicí: Kovalík – J. Černý, Jašek, Havelka, O. Černý – Machovský (70. Štěpán), Schreier, Martiňák, Stanovský, Vajďák - Thomas

Souboj dvou nejlepších obran soutěže góly nepřinesl

Dvě nejlepší defenzivy krajského přeboru na sebe narazily ve středu na hřišti ve Velkých Hošticích, kde má svůj azyl domácí nováček soutěže – Opava 2004. Domácí tým hostil o první místo bojující Pustou Polom. Stejně jako první vzájemný zápas podzimu , tak ani tento duel branky nepřinesl.

„Měli jsme vyhrát, bod je pro nás málo,“ řekl otevřeně po zápase trenér Polomi Milan Baculiák. „Měli jsme několik šancí, bohužel branku se nám vstřelit nepodařilo,“ krčil rameny hostující stratég. Opava šla do zápasu v řádně oslabené sestavě, do hry byl dokonce připraven trenér Tomáš Marek.

„Když to přeženu, měli jsme 10,5 zdravých hráčů,“ poznamenal domácí kouč. „O síle soupeře víme, naše taktika byla jasně defenzivní,“ dodal Marek.

Pustá Polom se snažila o střelbu, ale na Šehoviče si její hráči nepřišli. Branky nepadaly ani ve druhém dějství. Za domácí mohl výsledek změnil Otýpka, ale ukvapil v zakončení. Na druhé straně měl gól na kopačce Schlossarek. Nasadil jesličky Kostřibovi, ale nakonec se dostal blízko ke gólmanovi, který ho vychytal.

„Pozitivum vidím v tom, že jsme opět neinkasovali. Dostat devět branek za celý podzim je dobrou vizitkou,“ pochvaloval si Milan Baculiák. „Vzhledem k tomu, v jakém složení jsme nastoupili je bod pro nás zlatý,“ zakončil Marek.

Opava 2004 - Pustá Polom 0:0
Opava 2004: Šehovič – Šindelář, Kostřiba, Kozák, Otýpka – Hoblík, Kocůr, Mrkvica, Wirth, Solnický (69. Chudík) - Sklenička (89. Staníček)
Pustá Polom: Polomský – Kozel, T. Hradský, Mikulenka, Valošek – Jurč, M. Hradský, Žiga, M. Šmíd (46. Zeman)– Svatonský (80. Schlossarek), Beinhauer

Oldřišov opět hladce, s přehledem, tentokrát v Čeladné

Fotbalisté oldřišovského Moravanu budou mít relativně klidnou zimu. Závěr krajského přeboru totiž svěřenci nového kouče Romana Bořuckého zvládli excelentně. Po domácí destrukci zrušili ve středeční předehrávce Čeladnou.

Moravan měl parádní vstup do zápasu. V 5. minutě odcentroval Blahetka a Wicha hlavou otevřel skóre. V 19. minutě přišel další gól, tentokrát se do balonu opřel Blahetka a dalekonosnou střelou zvýšil na 0:2. „Začátek z kategorie snů,“ smál se trenér Moravanu Roman Bořucký. „Poločas jsme vyhráli 2:0, ale mohlo to být daleko více, celou řadu šancí jsme neproměnili,“ podotkl hostující kouč.

V závěru poločasu se o pozdvižení postarali domácí Rusnok a oldřišovský Utěšený, po vzájemném postrkávání putovali oba předčasně pod sprchy. Definitivně bylo o zápasu rozhodnuto na začátku druhé půle. Wicha zvýšil na 0:3 a o pět minut později se hlavou prosadil Samson – 0:4.

„Čeladná? Nejslabší soupeř, proti kterému jsme nastoupili. Stejně jako proti Frenštátu lehké vítězství,“ usmíval se Roman Bořucký. Čeladná už v závěru jen korigovala Staskevičem na konečných 1:4. „Nakonec máme po podzimu třiadvacet bodů a s tím už se dá na jaře něco dělat,“ uzavřel Roman Bořucký.

Čeladná – Oldřišov 1:4 (0:2)
Branky: Staskevič - Wicha 2, Blahetka, Samson
Oldřišov: Michalčík (61. Rychlý) – Rádek (54. Hahn), J. Žídek, Ulička Blahetka - Gračanim (61. Samek), M. Hartoš, Utěšený, Samson, Jadrný – Wicha

Jakartovice uspěly, Tomáš Šupák se trefil posedmnácté

Pouze pět bodů dělí jakartovické fotbalisty po podzimu od prvního místa v krajském přeboru. Nováček soutěže naposledy vyhrál ve Frenšťátu, sedmnáctou branku v sezoně si do kolonky připsal útočník Tomáš Šupák.

„Myslel jsem si, že Frenštát bude po debaklu v Oldřišově na dně, ale nebyl. Bojoval, na jeho hře bylo vidět, že chce body,“ řekl trenér Jakartovic Zdeněk Knopp. „Naše vítězství bylo ale zasloužené. Domácí jsme do žádné větší šance nepustili,“ podotkl jakartovický trenér.

Skóre otevřel po standardní situaci Hanel. Skóre mohl ještě do poločasu navýšit Šupák, míč se mu ale dostal na levou nohu a zakončit se mu nepovedlo. Ve druhém dějství přidaly Jakartovice druhou branku. Jeden z domácích fotbalistů odkopával míč tak nešťastně, že trefil Grygara, od něj se balon odrazil k Šupákovi, který bez problému pečetil hostující výhru.

„Touto výhrou jsme završili náš dobrý podzim. Při pohledu na tabulku bude jaro zajímavé. My rozhodně chceme míchat kartami,“ zdůraznil trenér Zdeněk Knopp.

Frenštát – Jakartovice 0:2 (0:1)
Branky: Hanel, Šupák
Jakartovice: Košárek – Petr, Pejša, Fiala, Kavan – Grygar (70. Pusch), Prášil, Palkovič, Hanel, Jančura (90. Holub) – Šupák (88. Martínek)

Petřkovice – Krnov 3:0 (1:0)
Branky: Štverka, Levčík, Horák, ČK: Matějíček (K.), 70 diváků

Dětmarovice – Český Těšín 4:1 (1:1)
Branky: Matušík 2, Schimke, Maleňák – Przyczko, ČK: Fikoczek (Č. T.), 130 diváků

Rýmařov – Háj ve Slezsku 4:1 (2:1)
Branky: Holčák 2, Kršek, Ihnatišin (penalta) – Nádvorník, ČK: Miklánek (R.), 105 diváků

Bohumín – Janovice 3:0 (1:0)
Branky: Hanus 2, Kornak, ČK: Socha (B.), 100 diváků