Jak by také ne. S jedenáctou příčkou za 12 získaných bodů se totiž určitě nepočítalo. Horší v tabulce už jsou pouze Hlavnice, Bělá a Vítkov. Mimochodem proti všem těmto soupeřům zaznamenali Brumovičtí jediný bodový zisk, pokud přidáme i výhru nad béčkem Slavkova.

„Počítali jsme se středem tabulky. Kdybychom se v těchto patrech po podzimu pohybovali, panovala by v našem klubu spokojenost. Bohužel se do naší hry promítla zranění našich klíčových hráčů. Když se vám zraní čtyři nebo pět fotbalistů, není v silách brumovického celku tyto hráče nahradit. I proto jsme v závěru lepili sestavu, jak se jen dalo,“ popisoval trenér Vratislav Šram hlavní důvody toho, proč byla první polovina sezony tolik neúspěšná.

Přístup většiny jednotlivců si však kouč nadmíru pochvaluje: „Musím uznat, že kluci, kteří odehráli celý podzim, pracovali výborně. Nemůžu říct ani jediné slovo proti.“

Situace Brumovic si žádá urychlené řešení. Týmu by mělo pomoci zimní posilování kádru. „Mluvit o konkrétních jménech je pro tuto chvíli ještě zbytečné. Každopádně chceme do každé řady přivést jednoho nového hráče,“ pokračoval Vratislav Šram. Cíl pro jaro je nasnadě. Bažina sestupového pásma není pro Brumovice na hony vzdálená, a i jich se budou bezprostředně týkat záchranářské práce.

„Byli bychom vděční za umístění do šestého nebo sedmého místa. Spodní část tabulky je nesmírně vyrovnaná. Prohrajete dva zápasy a začne se to pořádně míchat. V prvé řadě musí naše mužstvo vymazat otázku sestupu,“ dodal brumovický kormidelník.

Poslední věty Vratislava Šrama se točily okolo zimní přípravy: „Trénovat začínáme sedmého ledna. Chceme využívat tělocvičnu a také naše víceúčelové hřiště. Leden a část února bude hlavně o fyzičce. V půlce února pak začneme trénovat i s míčem.

Na konci stejného měsíce možná proběhne i soustředění. Plánujeme odehrát i několik přípravných zápasů. Jinak samozřejmě doufáme, že se zranění dají přes zimu dohromady.“

(dus)