Jakub Šrom začínal s fotbalem v Hlavnici, hrával ale i ve vyšších soutěžích, ať už to byl Dolní Benešov, Krnov, Rýmařov nebo dokonce i Fulnek. Nakonec jeho kroky vedly na Valašsko, kde strávil dlouhých devět let. „Seznámil jsem se někdejším majitelem hokejového Vsetína Romanem Zubíkem. Stali se z nás přátele. On dělal fotbal v Kateřinicích a já šel hrát k němu. Nebylo to vůbec špatné,“ vzpomíná Jakub Šrom. „Měli jsme v kabině výbornou partu. Hrával s námi například Míra Kamas, který hrával za Kaučuk. Dařilo se nám i na hřišti. Postupovali jsme až do župy,“ pokračuje vyhlášený kanonýr. Kateřinice nebyly jeho jedinou valašskou štací. Chvíli byl ve Vsetíně a vedle toho zažil hodně povedené angažmá v Semetíně. „Poté, co se Roman Zubík odstěhoval do Prahy, tak většina kádru z Kateřenic se přestěhovala do Semetína. „V Semetíně se nám taky dařilo. Každý rok jsme postupovali. S okresní čtyřky až do I.B třídy. Když jsme měli nakročeno ještě o soutěž výše, přišel úpadek. Tím moje působení na Valašsku skončilo,“ poznamenal ostrostřelec Jakub Šrom.

Společně se svým synovcem Jonášem Tesaříkem zamířili do Kravař. Tohle angažmá pro gólového útočníka nezačalo dobře. „Při jednom ze zápasů mě soupeřův hráč kopl do zad. Praskla mi ploténka a dva a půl roku jsem fotbal nemohl hrát. Nevypadlo to dobře. Člověk se nemohl ani pořádně hýbat,“ pozvdechl si sedmatřicetiletý fotbalista.

Nakonec se ale dokázal vrátit a myšlenky na fotbalový důchod zahnal do kouta. Momentálně se dává do formy pod zkušeným koučem Karlem Štěpánem v Kravařích. „Cítím se dobře, mám opět z fotbalu radost,“ usmál se Jakub Šrom. „Pokud zdraví dovolí, chci hrát. Fotbal patří do mého života,“ řekl odchovanec hlavnické Družby.

V přípravě ukazuje, že je střelcem od narození. Třeba v duelu s Krnovem se trefil a měl i další šance. „S Krnovem, který útočil na divizi jsme odehráli dobré utkání, věřím, že nám to půjde tak i dál. Na soutěž se všichni těšíme. Koronavirová pauza byla dlouhá,“ řekl zkušený útočník.

V Kravařích našel své dávné spoluhráče, jako Michala Schreiera nebo Jiřího Barcala. „V Kravařích je dobrá kabina, máme skvělou partu, která má veškeré předpoklady, aby byla úspěšná,“ zakončil povídání.