Trenér Josef Mucha, který k týmu přišel na začátku soutěžního ročníku, měl k dispozici kvalitní hráčský kádr, který byl z velké části tvořen hráči, jenž spolu nastupovali již o sezonu dříve. Tým dokončil podzimní část zhruba v polovině tabulky, přičemž se mohl pyšnit velkým množstvím vstřelených branek.

Bohužel druhou částí mince byly také mnohdy zbytečně inkasované góly, které mužstvo výsledkově srážely. Těmto faktům odpovídá také konečné skóre 31:31, ve kterém se odrážely herní činnosti Slezanů v první polovině sezony.

„S hráči jsem se postupně seznamoval a potřeboval jsem čas, abych mužstvo poznal. Osu týmu tvořil jistě gólman Květon, který odchytal všech třicet utkání letošního soutěžního ročníku. Ve středu obrany podával slušné výkony Michalčák a velkou sílu jsme měli především v útoku.

Tam řádila dvojice Holčák – Neubert, která se nám ale na jaře bohužel rozpadla,“ hodnotil podzimní část trenér Opavy Josef Mucha. „Rozpad útoku byl zapříčiněn především špatným přístupem Holčáka, který měl plno jiných zájmů než fotbal, který byl až na posledním místě. Josef mu nedával tolik, kolik by měl,“ pravil smutně kouč Mucha.

Také proto v zimní přestávce došlo v hráčském kádru k několika změnám, které pomohly tým oživit. V jarní části tvořil osu mužstva obránce Horák, který podával opravdu dobré výkony a byl příjemným překvapením. Středu zálohy šéfovala dvojice Furik – Wirth, která vymýšlela většinu akcí opavského týmu.

Do útoku vedle Neuberta naskočil Kaštovský, jehož výkony postupně rostly, a rychlý forvard k dobré hře přidal také několik branek do sítí soupeřů. V konečném účtování nakonec Opava získala sedmatřicet bodů a v tabulce se umístila na jedenáctém místě. Je ale nutno podotknout, že na sedmé místo ztrácela pouze čtyři body, zatímco na sestupové příčky měla šestibodový náskok.

Přesto trenéra Muchu mrzely některé zbytečně ztracené zápasy, které jeho svěřenci měli více než slibně rozehrané. Bodové zisky v těchto duelech by se jistě promítly také do konečného pořadí. „V jarní části jsem čekal od týmu více. Věřil jsem, že se prosadíme v útočné fázi, přičemž ale nebudeme dostávat tolik branek. To se nám nakonec povedlo pouze z části,“ zakončil Mucha.

Opava těžila z domácího prostředí, když v tabulce zápasů odehraných na vlastním hřišti figurovala na osmém místě. Venku se mužstvu již tolik nedařilo a obrazem bylo až čtrnácté místo v tabulce složené ze zápasů na hřištích soupeřů.

(sel)