Do přípravy se zapojilo dvaadvacet hráčů, kteří se v přípravném období zúčastnili herního soustředění v Háji ve Slezsku. V přípravě byla sehrána řada utkání, a to například s Brnem, Baníkem Ostrava, Vítkovicemi, Ružomberokem a dorosteneckými mužstvy z okolí Opavy.

Již v tomto období se do mužstva zapojili Hrabina a Pech, kteří měli roční zkušenost s žákovskou ligou, a z Přerova přišel defenzivní talent Čepelka. Do soutěže mužstvo vstoupilo s devatenáctičlenným kádrem. Největších změn doznala obranná řada, která byla postavena na zcela nových základech.

Podzimní část byla pro starší žáky úspěšná. Mužstvo vybojovalo šest vítězství, pouze dvakrát remizovalo a utrpělo tři porážky. V konečné tabulce po podzimní části se umístilo na čtvrtém místě a za sebou nechalo takové soupeře jako Slovácko, Baník Ostrava, Vítkovice a Zlín.

Zimní příprava byla zaměřena na halovou sezonu. Mužstvo se zúčastnilo řady kvalitních turnajů na Slovensku, ale také v Čechách. Na těchto turnajích se umístilo na prvním, třetím a čtvrtém místě, což lze považovat za dobré výsledky. Zkušenosti z těchto turnajů přeneslo do kvalifikaci na mistrovství republiky v halové kopané, kde obsadilo třetí místo.

V přípravném období bylo mužstvo doplněno o další dva hráče, kterými jsou levák Gréč a Bubeník. V sestavě se začali objevovat i mladší hráči a byli postupně zařazováni do sestavy. Zimní příprava na jarní část probíhala na kvalitních terénech umělých hřišť v Kylešovicích a Kravařích, kde se uskutečnilo také herní soustředění.

Tým odehrál devět přípravných zápasů. V nich sedmkrát zvítězil, jednou remízoval a jednou smolně prohrál. Mezi nejkvalitnější patřila utkání s Ružomberkem a Žilinou, která prověřila připravenost mužstva na začátek soutěže. Mužstvo pracovalo především na zlepšení útočné fáze, ale toto snažení značně pozastavila četná zranění hráčů.

V jarní části dostávali více možností hráči z lavičky. Mužstvu se i přesto podařilo sehrát řadu výborných zápasů, mezi které patřily zápasy se Slováckem, Karvinou, Baníkem a Vítkovicemi. V jarní části se tak žákům podařilo třikrát zvítězit, pětkrát se rozešli se svými protivníky s nerozhodným výsledkem a jen třikrát prohráli. V konečném pořadí se umístili na výborném čtvrtém místě za Sigmou Olomouc, Jihlavou a Brnem.

„Čtvrté místo je za poslední roky nejlepším umístěním opavských žáků v žákovské lize. Jejich pracovitost je určitě dobrým příslibem v jejich další kariéře a navázání na dobré výsledky opavské mládeže,“ chválil své svěřence opavský kouč Milan Furik.

(sel)

Mladší žáci nezářili

S konečným desátým místem při nepříliš lichotivém skóre 32:47 a pouhými čtrnácti body na kontě týmu není kouč Petr Kubalák nijak zvlášť spokojen.

Mužstvo dle jeho názoru mělo na to, aby nasbíralo v průběhu soutěžního ročníku o deset až patnáct bodů více. Hráči by ale museli mít větší vůli po vítězství a na trávníku svému týmu v zápasech odevzdat mnohem více, než někdy předvedli.

I když Opava na jaře získala stejně bodů jako na podzim, dosáhla v jarní části mnohem lepšího skóre, což svědčí o rostoucí výkonnosti. „Na jaře jsme dokázali držet krok s mužstvy ze špičky tabulky, kterými jsou například Brno, Baník nebo Slovácko, a uhrát s nimi kvalitní výsledky,“ hodnotil těžké duely trenér Opavy Petr Kubalák.

Slezané ale naopak s mužstvy, která jsou výkonnostně zhruba na stejné úrovni, zbytečně ztráceli. Největší slabinou týmu pak byly laciné branky po školáckých chybách, které mužstvo srážely ke dnu, a neproměňování vyložených šancí.

Nejlepším hráčem byl v jarní části dle opavského lodivoda brankář Lukáš Godula, který podával bezchybné výkony. Nepovedl se mu pouze poslední zápas, ve kterém mu již, stejně jako dalším hráčům, poněkud chyběla koncentrace.

Nejlepším střelcem uplynulého soutěžního ročníku v dresu Opavy byl Adam Černohorský s osmi brankami. „Pevně věřím, že v příští sezoně se v tabulce posuneme do vyšších pater,“ řekl na závěr Kubalák.

(sel)