Pětatřicetiletý pedagog a trenér v jedné osobě má jiné starosti. „Účast v Brazílii jde nyní stranou. Naše myšlenky směřují hlavně k nedělnímu zápasu v Dolním Benešově,“ přiznává mladý kouč. Cílem Hlučína je vítězství, a tím postup do Moravskoslezské divize žáků. „Jsme sice na druhém místě za Třincem, ale i z druhé pozice se dá postoupit, proto potřebujeme zvítězit,“ zdůraznil Duhan.

Sestava týmu je totožná s tou, která absolvovala ve velkém stylu tažení Coca-Cola cupem. „Až na dva mladší dorostence, kteří nám v poháru pomáhali, se jedná o jeden a ten samý tým,“ poznamenal bývalý prvoligový fotbalista. „Pevně věřím, že víkend bude pro hlučínskou kopanou úspěšný. Mám na mysli i to, že se zachrání naše áčko. Byla by škoda, kdybychom o druhou ligu přišli. I mužský tým totiž svým způsobem ovlivňuje dění v naší mládeži,“ přiznává Duhan.¨

V pondělí pak hlučínská výprava zamíří rovnou do Bratislavy, kde ji čeká první zápas již zmiňované kvalifikace o Brazílii. „Jdeme cestou postupných cílů. Nyní máme v hlavách hlavně Dolní Benešov. Nezastírám ale, že myšlenky na utkání se Slováky se mi již také honí v hlavě,“ poznamenal Milan Duhan. O slovenském soupeři – oravské Trstené - žádné informace nemá. „Nepátrali jsme po ničem. Soustředíme se na svůj výkon. Mužstvo máme dobré,“ podotkl trenér.

Odveta je pak na programu 21. června v Brně. O případných posilách pro kvalifikaci hlučínský lodivod neuvažuje. „Věřím klukům, kteří si kvalifikaci vybojovali. Posilovat rozhodně nebudeme,“ zakončil trenér veleúspěšného týmu Milan Duhan.