Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří se poprvé vydali do útoku v 6. minutě. Centr na jednoho z nabíhajících strahovických hráčů byl ale příliš dlouhý a skončil v zámezí. V 10. minutě se hnali hosté do rychlého protiútoku, ale jejich snahu zastavila nepřesná přihrávka.

Poté se ještě na sólo přes polovinu hřiště vydal hostující Baranec, udělal kličku na hranici pokutového území stojícímu obránci, ale jeho další plány zhatil včasným vyběhnutím gólman Janecký.

O chvíli později udeřilo na druhé straně. To napřáhl domácí kanonýr Chlopčík a s přispěním teče otevřel skóre zápasu. V 16. minutě se před pokutovým územím obtočil kolem domácího obránce Kubiatko, ale jeho rána skončila těsně vedle pravé tyče stěbořické branky. V 18. minutě se do pokutového území probíjel domácí Dietrich. Toho zastavila čistým skluzem strahovická obrana.

Poté se obě mužstva dlouhé minuty k vážnějšímu ohrožení branky nedostala. Ve 36. minutě vypálil zpoza hráče Kubiatko a domácí brankář měl co dělat, aby jeho dělovku vytěsnil mimo tyče. Po následném rohovém kopu se před brankou nejlépe orientoval Lhotský, jenž srovnal na 1:1.

Ještě před přestávkou potáhl míč Kubiatko, přistrčil jej Jiřímu Pekárkovi a ten s přispěním teče jednoho z domácích obránců poslal hosty do vedení. Také po změně stran viděli diváci zajímavý fotbal. Domácí mohli srovnat v 58. minutě, ale střela Chlopčíka mířila pouze doprostřed branky.

V 71. minutě měl další velikou šanci na brankovou pojistku Kubiatko, ale gólman Janecký byl opět na svém místě a tvrdou ránu zlikvidoval. V 75. minutě rozehrávali Strahovice přímý kop. Míč si postavil ve zhruba dvacetimetrové vzdálenosti od domácí svatyně Ondřej Pekárek, který nádhernou střelou přes clonící zeď zvýšil na 1:3.

Konečnou podobu výsledku dal tentýž hráč v 78. minutě. V pokutovém území byl faulován pronikající Baranec a Ondřej Pekárek poslal z penalty míč k tyči stěbořické branky. V 85. minutě mohli domácí korigovat, ale Osadník měl mířidla rozostřena

„Doplatili jsme na absence hráčů. Soutěž začala velmi brzy a nám z různých důvodů chybělo pět hráčů základní sestavy. Věřím, že příště naše hra bude lepší. V prvním poločase jsme se ještě drželi, ale pak již byly Strahovice jasně lepší. Porážka nás mrzí,“ smutnil domácí kouč Jan Wollner.

To hosté měli o poznání lepší náladu. „Pro nás je důležitý dobrý vstup do soutěže. Vůbec poprvé, co dělám fotbal, jsme ve Stěbořicích vyhráli. Jsem rád, že kluci dokázali otočit nepříznivý stav. Hráli jsme jako tým, jenž potvrdil své kvality,“ řekl k utkání spokojený asistent trenéra Strahovic Josef Dombek.

Stěbořice – Strahovice 1:4 (1:2)
Branky: Chlopčík – Ondřej Pekárek 2, Lhotský, Jiří Pekárek
Sestava Stěbořic: Janecký – Hanzlík, Holubec, Krupař, Kokeš – Bartusek, Osadník, Chlopčík, Paleta (75. Rončka) – Šmalec (46. Berger), Dietrich
Sestava Strahovic: Hranoš – Hanzlík, L. Pekárek, Nevřela, Lhotský – J. Němec, O. Pekárek, J. Pekárek, Baranec (76. Šenk) – Kubiatko, Obrusník (57. R. Němec)

(sel)