Domácí vstoupili do utkání lépe, když hned od úvodních minut hýřili aktivitou. Vše podstatné se tentokráte odehrálo již v prvním poločase. Stěbořice hosty v průběhu zápasu téměř k ničemu nepustily. Také z tohoto bylo patrné, jak je utkání pro ně důležité.

Chlebičov si nevypracoval za celých devadesát minut žádnou větší brankovou příležitost, když jeho hráči vyslali na branku domácích několik střel, ale ty mířily většinou mimo tyče. V 8. minutě šli domácí do vedení. Tomáš Dietrich vystřelil po zemi do klubka hráčů, přetahujících se v pokutovém území. Jeho přízemní ránu duchapřítomně přeskočil Chlopčík, a ta zapadla do sítě za zkoprnělým gólmanem Chlebičova, když se ještě odrazila od tyčky.

Hostující brankář míč neviděl, a proto neměl šanci zareagovat. Domácí poté hráli i nadále s nasazením a hostující jedenáctku přehrávali. Ve 32. minutě se Stěbořice ubránily útoku hostí jen za cenu dlouhého odkopu. Za míčem letícím do zámezí si to namířil odhodlaně Chlopčík a těsně před brankovou čárou v rohu hřiště se mu jej podařilo dostihnout.

S balonem na kopačkách si to poté namířil do pokutového území, kde našel přihrávkou nabíhajícího Bartuska. Ten se nikterak nerozpakoval a klasickým bodlem poslal míč za záda chlebičovského brankáře Josefuse podruhé. Do konce první půle se pak již nic podstatného na trávníku nestalo. Domácí odcházeli do šaten spokojeni a s dvoubrankovým náskokem na svém účtu.

Ve druhém poločase hosté zvýšili důraz a přidali na obrátkách. Opět si ale větší šance na vstřelení branky nevypracovali. Naopak to byli domácí, kteří mohli své vedení pojistit. V 75. minutě postupoval na branku hostí osamocený útočník Gratza, ale tvrdou střelou orazítkoval pouze tyč. Do konce zápasu se tak již stav nezměnil a domácí mohli po závěrečném hvizdu slavit vítězství v poměru 2:0.

„Hráče musím dnes pochválit. Zápas zvládli a to hlavně po psychické stránce. Duel jsme odehráli s čistým kontem a vítězství jsme si dnes opravdu zasloužili. Bojovnost a nasazení se nám vyplatily,“ řekl po zápase spokojený trenér Stěbořic Jan Wollner.

„Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Domácí dokonale využili znalosti svého úzkého a krátké hřiště. Hlavně v první poločase nám dali lekci z bojovnosti a nasazení,“ řekl chlebičovský kouč René Černohorský a pokračoval: „Ve druhém poločase jsme sice měli převahu, ale vážnější šanci jsme si nevypracovali. Stěbořická výhra byla zasloužená.“

Stěbořice - Chlebičov 2:0 (2:0)
Branky: 8. T. Dietrich, 32. Bartusek
Sestava Stěbořic: Moravec – Osadník, Holubec, Krupa, Řičický – Gratza, T. Dietrich, Rončka (55. Vrána), M. Dietrich – Chlopčík, Bartusek (65. Paleta)
Sestava Chlebičova: Josefus – Machura, Stanjura, Vyskočil (60. Gabaj), D. Hollesch – Kratochvíl, Vaněk, Novák, Tihelka – J. Hollesch, Boháč (75. Elek)

(rob, sel)

Tabulka I.B třídy po 10. kole.