Na jaře ovšem budou chtít zcela jistě tabulkou o pár příček výše.

„Přípravu začínáme 19. ledna. Budeme trénovat pouze venku, neboť nemáme pronajatou žádnou halu. Ve Stěbořicích je však umělka, takže by neměl být problém,“ říká na úvod stěbořický lodivod Jan Wollner.

Také aktuálně dvanáctý celek I. B třídy má již všechny přípravné zápasy před druhou částí sezony naplánované. „Střetneme se například s Litultovicemi, Štěpánkovicemi nebo s Velkými Hošticemi. Tedy týmy, které jsou přibližně na stejné úrovni jako my.

Tyto zápasy budou především k tomu, abychom nabrali co nejlepší formu v přípravě a poté ji zúročili v soutěži,“ konstatuje Wollner.

Na otázku ohledně herního soustředění před jarní částí sezony odpovídá stěbořický kouč takto: „Je dost možné, že někam odcestujeme, ale zatím to není na sto procent. Vše by se mělo vyřešit v horizontu nejbližších týdnů.“ Kvůli nepříliš lichotivému postavení v tabulce se dají ve stěbořickém celku očekávat nějaké změny.

Co na to říká samotný kouč? „Tak mohu prozradit jen to, že skutečně s některými vytipovanými hráči jednáme, ale zatím není nic uzavřeno. Naopak co se týče odchodů, tak náš tým už opustil Jirka Chlopčik. Další ztrátou je bezpochyby Marek Barteska, jenž se rozhodl ukončit aktivní hráčskou kariéru.

I bez těchto hráčů si však musíme na jaře poradit,“ doufá závěrem trenér Jan Wollner.

Daniel Bartonec