Letos oslavil stěbořický Sokol devadesáté narozeniny a tamní fotbalisté by se mohli odvděčit dárkem. Ze Slezského poháru totiž ukrojili už tři kola a stále postupují.

„Nejprve jsme porazili Holasovice 4:3. Následovala výhra 3:0 nad Hlavnicí a o tomto víkendu náš celek zdolal Velké Heraltice 2:1. Tyto zápasy bereme jako přípravné. Přípravu jsme zahájili až 21. července, takže nebyl důvod absolvovat více utkání. S prozatímním průběhem přípravy jsem maximálně spokojen,“ prohlásil trenér Stěbořic Jan Wollner.

S novými akvizicemi si v klubu hlavu nelámali. Naopak kádr vhodně doplnili posilami z vlastních šiků. „Nebylo zapotřebí nikoho přivádět. Z dorostu jsme do mužů přeřadili akorát Martina Paletu s Martinem Dietrichem. Oba jsou to záložníci, kteří v minulé sezoně už v áčku nastupovali.

Hráčskou kariéru ukončil obránce Libor Rončka. Bude to velká ztráta, ale myslím si, že se nám ji podaří nahradit,“ pokračoval stěbořický lodivod. Hned na úvod Stěbořice změří síly s nováčkem soutěže – Slavií Opava. Ta spadla z I. A třídy a podle Jana Wollnera bude společně se Slavkovem patřit k hlavním kandidátům na postup.

„Pro začátek je to těžký soupeř. Doufám, že zvítězíme. Očekávám velmi vyrovnané utkání. Minerva a Slavkov však spadli a budou se chtít okamžitě vrátit zpět, proto to budou velice nebezpeční protivníci,“ dodal.

Plán Stěbořic pro kvapem se blížící ročník je jasný. „Hodláme okupovat příčky v horní polovině tabulky. Kdyby se povedl postup, nebránili bychom se. V tuto chvíli však na něj nikdo nemyslí,“ komentoval Jan Wollner a uzavřel: „Hráči se již startu nové sezony nemohou dočkat. Jsou patřičně nažhaveni. Už aby to začalo.“

(dus)