Oba soupeři stále rozšiřují okruh sportů, v nichž by mohli změřit síly. Na konci března se například uskutečnil první hokejový zápas na ledě opavského Slezanu. Tehdy vyhrál Kamenec 17:13. „Společně jsme se již domlouvali, že příští rok si zahrajeme i turnaj ve stolním tenise,“ komentoval jeden z hráčů štemplovského týmu, Petr Matějek st.

Vraťme se však k sobotě. Exhibice, která se vždy koná před nedělním svátečním pochodem na Hůrku, mohla být zrušena kvůli nepříznivému počasí. Kamenec i Štemplovec ovšem přece jen na rozbahněný a namoklý terén vyběhly. Hosté tento duel ještě nikdy neprohráli a od úvodních minut to dávali zcela očividně najevo.

Skóre otevřel Tomáš Matějek. Zanedlouho štemplovské vedení pojistil jeho mladší bratr Vít Matějek. Závěrečnou třetí branku přidal do kamenské sítě Richard Klein. „Normálně vždycky hrajeme na dvakrát třicet minut. Tentokrát jsme museli oba poločasy zkrátit na dvacet,“ přidal pár postřehů Petr Matějek st.

Ve druhé půli spálil obrovskou šanci domácí Lukáš Janečka. Štemplovec si záhy vytvořil i další příležitosti, ale žádnou už neproměnil. I nadále tak zůstává neporažen.

„Toto utkání bylo trošku odlišné od minulých, protože nedělní pochod na Hůrku byl zrušen. Každopádně kamenští hasiči odvedli výbornou práci a hřiště připravili nejlépe, jak jen to šlo. Všichni ze zúčastněných si tuto tradiční exhibici užili,“ zakončil jeden z organizátorů a opora hostujícího mužstva Petr Matějek st.

Petr Dušek

Horní řada zleva: Pavel Benát, Petr Majvalder, Patrik Philip, Danek Krumer, Michal Kirschner, Tomáš Matějek, David Brigula, Ondra Heisig, Lukáš Janečka, Zdeněk Uvíra, Jiří Schreier. Dolní řada zleva: Vlastimil Zbořil, David Štefan, Vít Matějek, Petr Matějek ml., Richard Klein, David Drosdek, Honza Varyš, Petr Matějek st. (foto: Zdeněk Varyš)