„Víme o kvalitách domácího výběru. Přijeli jsme k nim s respektem a se snahou uhrát minimálně bod,“ řekl trenér Kylešovic Jaroslav Narovec a dodal: „Podle úvodních minut bylo vidět, že i soupeř má z nás respekt.

Jedinou velkou šanci první půle si vypracovali domácí, kdy Trebichalský trefil tyč. Jediná branka zápasu přišla ve druhém poločasu. Já jsem hráčům říkal, že musíme přežít prvních dvacet minut druhé půle a poté na ně vletíme, bohužel přišel penaltový okamžik, který naše plány změnil,“ poznamenal Narovec.

Po střetu Kožušníka s jedním ze soupeřových zadáků proměnil pokutový kop Tomáš Vožník. „Penalta určitě byla,“ tvrdil domácí kouč Dušan Christoph. Jeho protějšek byl ale zcela jiného názoru. „Za šestatřicet let, co do fotbalu dělám, jsem takovou penaltu neviděl,“ kroutil hlavou nechápavě Narovec a byl konkrétnější.

„Dva hráči jdou do sprintu. Náš obránce je první u míče, soupeř ho stíhá, je za ním, najednou upadne a za to se píská penalta, vždyť to je i proti fyzice. Nechápu to. Tímto jsem ztratil veškeré iluze,“ hledal těžko slova kylešovický kouč.

„Nevím, jak mám své kluky potom motivovat, když se pískají takové nesmysly. Je to hrůza. Štítina holt potřebovala vyhrát,“ mávl rukou trenér Kylešovic a dodal: „Nevím zda má smysl vůbec v práci pokračovat, když se zde dějí takové věci.“

Za nepříznivého stavu chtěli hosté s výsledkem ještě něco udělat. Otevřeli hru a se skórem již nic neudělali. „V závěru jsme hráli na tři útočníky, ale bezvýsledně. Pár náznaků příležitostí jsme měli, ale ty se nám nepodařilo dotáhnout dokonce,“ uzavřel Narovec.

„Od začátku jsme byli mužstvem, které chtělo více vyhrát. Jednalo se o utkání, jež rozhodla jediná branka. Šlo vidět, že Kylešovice jely na naše hřiště se záměrem hrát na 0:0. Jejich hráči simulovali, zdržovali, my jsme je však k ničemu nepustili. Musím kluky pochválit, protože jsme podali skutečně dobrý výkon. Kylešovice si během celého duelu nevytvořily stoprocentní příležitost,“ hodnotil utkání domácí trenér Dušan Christoph.

Štítina - Kylešovice 1:0 (0:0)
Branka: 67. T. Vožník (penalta)
Sestava Štítiny: Honěk – Čiminga, Gilík, Kostka, Hendrych (46. Novák) – Šimeček, Christoph, Kožušník, Halška – Vožník, Trebichalský (46. Kříž)
Sestava Kylešovic: Grobar – Žídek, Führich, Utěšený, Škobrtal – Prášil, Čavera, M. Anděl, P. Anděl (75. Weber) – Radovan Hypš, Přibyla
(dus, rob)
Tabulka Okresního přeboru po 12. kole.