„Musím své svěřence pochválit, protože to bylo poprvé, co jsme v této sezoně neobdrželi branku,“ nešetřil komplimenty hrající kouč Štítiny Dušan Christoph. Domácí se ujali vedení už ve čtvrté minutě, kdy se po centru ve vápně hostí objevil míč až před Kostkou, který jej doklepl za záda Banetky.

Přestože Štítinští měli v prvním poločase ještě další příležitosti, přestávkový rozdíl tak byl nejtěsnější možný. Ve druhé půli však domácí spustili naplno. Nejdřív po akci Vožníka s Kožušníkem hlavičkoval přesně do černého Christoph a nedlouho poté dorážel na 3:0 Vožník.

Tým hostů se osmělil až v samém závěru. Michal Martínek ovšem v dobré pozici nedal.

Třešničkou na dortu byl poslední zásah hrajícího kouče Dušana Christopha. Brankář Banetka vyboxoval míč za šestnáctku, kormidelník štítinského mužstva se na 22 metrech opřel do míče a jeho dalekonosná střela zapadla přesně k tyči žimrovické svatyně.

Za stavu 4:0 byl i odpískán konec tohoto jednoznačného zápasu. „Podle mého se celý zápas odehrál jasně v naší režii. Žimrovice se do nějaké vážnější šance dostaly až těsně před začátkem nastavení. Kdybychom proměnili některé z dalších možností, mohli jsme vyhrát i o více branek,“ poznamenal Christoph.

„Hosté přijeli do Štítiny bez čtyř hráčů základní sestavy a nedávaly se jim tak velké šance na úspěch. Domácí vítězství je určitě zasloužené,“ doplnil jednatel a jeden z brankářů Žimrovic Radek Kříž.

Štítina - Žimrovice 4:0 (1:0)
Branky: 4. Kostka, 48. a 90. Christoph, 55. Vožník
Sestava Štítiny: Honěk – Čiminga (70. Řehulka), Gilík, Kostka, Hendrych – Halška, Christoph, Kožušník, Weczerek (46. Kříž) – Vožník, Šimeček (62. Večerek)
Sestava Žimrovic: Banetka – M. Kříž, Vícha, Gajdoš, Římský (68. Swiech) – Hendrych, Šustek, Martínek, Heider – P. Škrobánek, Eller (57. Kyška)

(dus, rob)

Tabulka Okresního přeboru po 10. kole.