Štítinský celek ztratil v první polovině sezony všehovšudy sedm bodů a jediným mužstvem, které jej porazilo, se staly Velké Heraltice. I proto mohlo být hodnocení z úst hrajícího trenéra Dušana Christopha pozitivní: „Získali jsme 32 bodů. Štítina navíc dokázala nastřílet svým soupeřům 47 branek, což z ní dělá nejlépe střílející tým podzimu.

Navíc se nám povedlo v každém utkání vsítit gól. Celkově máme výborný průměr 3,6 vstřelené branky na zápas. Samozřejmě vždycky je co zlepšovat, ale každé střetnutí nemůže být perfektní. Fotbal je už takový.“

Štítina před startem soutěže neměla vytyčen jako prioritu postup. Důležité bylo podávat, co možná nejlepší výkony a předvádět atraktivní hru, která by lahodila oku fotbalového fanouška. „Myslím, že jsme dostáli svému předsevzetí.

Snažili jsme se produkovat ofenzivní fotbal, což se nám i dařilo. Máme útočně laděné mužstvo a někdy jsme sice v obraně nechali otevřená vrátka, ovšem to někdy tak trochu vznikalo na úkor právě našeho útočného pojetí hry,“ pokračoval Christoph.

Úkolem číslo jedna pro zimní přestávku bude udržet, případně vhodně doplnit současný kádr.

„Chceme prodloužit hostování našeho brankáře Karla Weisse. Pokud by se to nepodařilo, budeme muset hledat gólmana, jenž by jej zastoupil. Jinak samozřejmě během zimy musíme nabrat fyzickou kondici a udržet, potažmo ještě rozšířit stávající kádr.

Příprava začíná 20. ledna a v plánu máme odehrát sedm přípravných utkání. Všemi našimi soupeři budou převážně týmy z 1. A a 1. B třídy z blízkého okolí. Zápasy budou sehrány na umělé trávě v Kravařích, kde pro přípravu panují výborné podmínky,“ dodal několik poznatků štítinský kormidelník, který svůj komentář obohatil úvahou, jak vidí jarní část soutěže:

„Naše mužstvo má zdravého vítězného ducha. Určitě bychom chtěli dovést tuto sezonu do úspěšného konce, když po podzimu vedeme tabulku. Ovšem prvořadé je hrát atraktivní fotbal. Postupové šance má stále prvních pět týmů výsledkové listiny. Rozhodovat budou skutečně maličkosti.“

(dus)