V neděli byly celé Strahovice na nohou, domácí celek zatím šlape jako hodinky, a navíc hostil Suché Lazce, dalšího horkého adepta postupu. Slušně zaplněný stánek si nemohl na nudu rozhodně stěžovat. Oba týmy chtěly hrát fotbal a o zajímavé okamžiky nebyla nouze.

První branku zápasu obstarala domácí hvězda Petr Baranec. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Penaltu proměnil Havelka. Začínalo se znovu od nuly. „Šance byly na obou stranách. My jsme uspěli těsně před poločasem. Po pěkné akci nám vedení získal Petr Nevřela,“ řekl jeden z domácích trenérů a zároveň manažer oddílu Josef Dombek.

Zdálo se, že gól do šatny hostujícím týmem otřese. Prognózy se ale nenaplnily. Honěk srovnal brzy na 2:2. „V kabině jsme si říkali, že nesmíme soupeře nechat hrát, vidíte, a opak byl pravou,“ krčil rameny Dombek. Vítězství nakonec ale zůstalo přece jen doma. V 73. minutě pokořil Klapucha Ondra Pekárek, který se zmocnil odraženého míče po sérii rohových kopů. Suché Lazce již na tento gól vyrovnáním neodpověděly, i když měly k tomu blízko. Pět minut před koncem vykopával po lobu míč z brankové čáry Hluchník.

„Máme tři body a jsme za ně hodně rádi. Byl to těžký zápas, ale myslím si, že výhra je zasloužená. Gólových šancí bylo více na naší straně,“ řekl Dombek. V praxi to znamená, že ze Strahovic se vyklubal jeden z horkých kandidátů na postup.

Hlavní kouč Milan Nevřela, jinak kdysi velká opora Dolního Benešova, má dobře sestavený tým, v čele s velkou individualitou Petrem Barancem, který střílí a připravil řadu branek svého výběru. „Nějaké řeči okolo postupu bych krotil. Přece jen máme za sebou teprve jedenáct kol,“ brzdí euforii Josef Dombek.

Nyní čeká Strahovické derby s poslední Chuchelnou. „Právě tento zápas bychom měli mít hlavně v hlavě. Hrajeme sice s posledním, ale tyto zápasy jsou vždy ošidné, pevně věřím, že ho zvládneme,“ podotkl jeden z hlavních činovníků strahovického fotbalu.