Mužstvo v průběhu podzimu provázela doslova famózní forma. Na své konto si připsalo devět vítězství a čtyři remízy. V kolonce porážek pak svítí velmi cenná nula, která svědčí o suverenitě Strahovic v dosavadním průběhu sezony.

„S podzimní částí soutěže jsme navýsost spokojeni. Naším cílem bylo čeřit vody ve vrchních patrech tabulky a to se povedlo na jedničku. Hráli jsme rychlý kombinační fotbal, jenž na naše soupeře platil. V tomto trendu chceme pokračovat,“ hodnotil dosavadní průběh soutěže jeden z trenérů Strahovic Josef Dombek.

Také skóre Meteoru napovídá, jak moc si strahovičtí fotbalisté své zápasy užívali. Do sítí soupeřů se trefili jedenatřicetkrát, zatímco míč z vlastní sítě lovili pouze osmkrát. Nejlepším střelcem se stal s osmi brankami Petr Baranec, jenž do týmu přišel před startem letošního soutěžního ročníku. Hráč s bohatými zkušenostmi z vyšších soutěží se stal ihned jedním z hlavních tahounů týmu.

Hru Strahovic zdobila především obrana. V té se ideálně skloubilo mladí se zkušenostmi. „Do sestavy jsme zapracovali naše mladé hráče. Ti zapadli výborně do kolektivu a odvedli velký kus práce,“ pokračoval Dombek.

Ten byl spokojen rovněž s návštěvami, jež domácí utkání Meteoru doprovázely. „Na naše zápasy chodilo hlavně doma velké množství diváků. Ti byli podle ohlasů, které se ke mně dostaly, spokojeni a to jak s výsledky, tak s předváděnou hrou,“ doplnil spokojeně Dombek.

Strahovice budou změny v kádru mužstva řešit na startu zimní přípravy, jež je naplánována na úvod ledna. „

Kádr mužstva je však na takové úrovni, že se velké pohyby v něm očekávat nedají. Hlavně chceme udržet stávající hráče,“ poznamenal Dombek. Cílem pro jaro je dle jeho slov pokusit se udržet náskok, který si mužstvo vypracovalo, a dál hrát na samé špici tabulky.

„Nebude to jistě ale jednoduché. V patách máme skupinu pronásledovatelů, která se určitě kvalitně posílí,“ zakončil jeden z trenérů Josef Dombek.

(sel)