Domácí lodivod Petr Nesrsta měl problémy se složením sestavy. Pro zranění chyběl kanonýr Igor Janíček a během zápasu museli kvůli zdravotním peripetiím jít dolů také Mihola s Truplem.

Zápas hraný na mokrém terénu se nezačal pro favorita vyvíjet zrovna nejlépe, byli to Lískovečtí, kteří se dostali po úspěšné hlavičce do vedení. „Nám se naštěstí podařilo brzy odpovědět gólem Trupla a do kabin se šlo za nerozhodného stavu,“ uvedl hájecký lodivod Petr Nesrsta.

Ve druhém dějství Háj svého soupeře přitlačil. Jenomže paradoxně inkasoval. Poté, co hostující gólman chytil jasnou tutovku Hendrycha, se hosté dostali do rychlého brejku a šli znovu do vedení. To ale neudrželi. Zlom nastal po vyloučení Odstrčilíka, po kterém si domácí tým vytvořil drtivý tlak, který korunoval vyrovnávací brankou střídající Vitásek.

„Lískovec dostal v prvním kole na domácím hřišti pětku, k nám ale přijel dobře připravený. Vedle dvou gólů si vytvořil i šance, při kterých nás podržel brankář Ujfaluši. My jsme také byli ve hře dopředu aktivní, vzhledem k vývoji utkání je tak remíza pro oba týmy spravedlivá, i když my jsme měli ambice rozhodně vyšší,“ hodnotil sobotní remízu trenér Nesrsta.

Háj ve Slezsku - Lískovec 2:2 (1:1)
Branky Háje: Trupl, Vitásek
Háj ve Slezsku: Ujfaluši – Paulus, Nádvorník, Mihola (36. Palus), Konvička – Maloch, Šubrt, Halška, Hendrych – Trupl (70. Vitásek), Prokša