Úvod zápasu patřil jednoznačně Hradci nad Moravicí, který po čtvrt hodině hry vedl už o dvě branky. O první se postarala nová posila Hradce Filip Štybar, který si naběhl na centr Martináka a hlavičkou otevřel skóre.

„Bylo to jeho teprve druhé utkání v našem dresu a hned předvedl skvělý výkon, je jasné, že právě on bude patřit k našim největším oporám,“ chválil svého svěřence trenér Karel Štěpán. Druhou branku vsítil Ondřej Černý, který využil centru Schreiera a navýšil tak náskok.

„Pro nás bylo nejdůležitější ukázat mladším klukům, jak vypadá fotbal na vyšší úrovni. Soupeř je lepší než my a také už to bylo jeho čtvrté utkání, my jsme nedávno skončili s nabíráním fyzické kondice, takže je logické, že ten cit pro hru ještě nemáme tak dobrý,“ vysvětloval trenér Kobeřic Pavel Harazim.

Druhý poločas přinesl spoustu změn na obou stranách, ale výkon se příliš nezměnil. Další branku Hradce si připsal Stanovský, který se rychle dostal k odraženému míči. Tohle však nebyla poslední rána pro Kobeřice, jelikož za necelé dvě minuty vytahoval Ziegl míč ze své sítě znovu. Martinák si naběhl na přímý volný kop a přízemní střelou k pravé tyči prakticky rozhodl o osudu utkání.

O čestný zásah Kobeřic se postarala dvojice Čujek-Hlavenka, která si krásně narazila a druhý jmenovaný překonal bezmocného Řeháčka. Posledním hřebíkem do rakve pro fotbalisty Kobeřic byla druhá branka Stanovského.

„Je to příprava a kluci vědí, že spousta z nich hraje o místo v týmu, takže jsem očekával, že do toho dají vše. My zkoušíme nové rozestavení 4-3-3, což je velmi náročné na fyzičku všech hráčů, a proto musíme umět občas správně ubrat nohu z plynu, protože běhat celý zápas naplno prostě není možné.

Proti Opavě 2004 jsme na to téměř doplatili, když jsme vedli už 3:0, ale závěr jsme nezvládli, to se dnes naštěstí nestalo,“ uzavřel stratég z Hradce nad Moravicí Karel Štěpán.

Kobeřice - Hradec nad Moravicí 1:5 (0:2)
Branky: 73. Hlavenka - 6. Štybar, 15. Ondřej Černý, 67. a 80. Stanovský, 69. Martinák

Kobeřice: Ziegl – Mrva Ladislav, Daniel Stuchlík (Halfar), Jašek, Ondřej Černý – Petruš, (Hlavenka), Harazim (Stoklasa), Bitomský, Petr Stuchlík – Boček, Ondřej Mrva (Čujek)
Hradec nad Moravicí: Dobrovolný (2.pol Řeháček) – Kuděla, Doseděl (2.pol Režnar), Štybar, Havelka – Schreier, Černý Ondřej, Černý Jakub – Lebica, Stanovský, Martinák

Petr Večeřa