Mužstvo vedené koučem Tomášem Markem nakonec skončilo první, s dvanáctibodovým náskokem před druhými Jakartovicemi. Určitou zajímavostí je i to, že klub neměl vlastní hřiště a své domácí duely hrával na opavské Slavii. Otázka také je, v jaké soutěži bude tým od podzimu působit.

„Jsou ve hře dvě varianty: buď půjdeme do kraje, anebo do divize. Vše by se mělo rozhodnout během několika dnů,“ prozradil trenér Tomáš Marek. Není totiž žádné tajemství, že majitel Opavy 2004 Aleš Buba vlastní ještě divizní práva Fulneku.

„Necháme se překvapit. Já i hráči bychom raději divizi vykopali sportovní cestou,“ doplnil Marek vzápětí.

V právě skončené sezoně neměla Opava konkurenci. Své soupeře válcovala, navíc se prezentovala velmi dobrou defenzivou, vždyť za celý ročník inkasovala pouhých jedenáct branek. „Obrana byla naší silnou stránkou, v brance jsme navíc měli skvělého Šehoviče, který se dostal do dobré formy a ukázal, že má stále na vyšší soutěže,“ podotkl kouč.

Damir Šehovič, který si vyzkoušel druhou ligu v Hlučíně, za který vychytal třeba vítězství nad Českými Budějovicemi, nebyl jedinou hvězdou mužstva. Mezi opory se bezesporu řadili také borci jako Wirth, Krčmařík, Kostřiba, Havelka, Otýpka, Sklenička nebo na podzim Čelůstka.

„Zimní odchod Romana Čelůstky byl pro nás citelnou ztrátou. Naštěstí z Hradce nad Moravicí přišel Havelka, jenž ho plnohodnotně nahradil,“ poznamenal trenér opavského suveréna.

Opavské mužstvo dlouho drželo sérii zápasů bez porážky, nicméně nulu v této kolonce neudrželo. „Když bylo jasné, že postoupíme, polevili jsme v koncentraci. A vzhledem k tomu, že máme mladé mužstvo, se to dalo i očekávat,“ pousmál se Tomáš Marek.

Kouč Slezanů si dobře uvědomuje, že se tým musí před nadcházející sezonou posílit, a to ať už bude hrát kraj, nebo divizi. „Celou sezonu jsme odehráli s poměrně úzkým kádrem. Něco kolem pěti hráčů musí přijít. S některými jsme již předběžně domluveni, ale jejich jména bych prozrazovat zatím nechtěl,“ podotkl Marek.

V kolonce odchodů má zatím trenér jedno jméno. Jedná se o Michala Krčmaříka. „Šikovný hráč, ale nejsme schopni konkurovat nabídce, kterou dostal. V příštím ročníku by měl hrát nižší soutěž v Rakousku,“ prozradil opavský stratég.

S přípravou na nový ročník začnou Opavští 9. července. V té době by měli znát i destinaci svého domácího hřiště. „Variant je více, vše se bude odvíjet od dalších jednání,“ nechtěl více prozradit Tomáš Marek. A kde bude Opava 2004 mít domovský stadion v nadcházející sezoně? Mluví se opět o opavské Slavii, ale také Mokrých Lazcích, místu, kde Aleš Buba v minulosti divizní soutěž se svým týmem hrával.