Nový kouč Tomáš Kamrád se současným umístěním úplně až tak spokojený není. „Mohli jsme mít o pět bodů více,“ říká mladý trenér. „Zápasy venku, jako například v Broumově, Rýmařově a Velkých Karlovicích byly pro nás hratelné. My jsme z nich nevytěžily ani bod,“ litoval trenér.

Vstup do sezony neměli Benešovští zrovna nejlepší. „Zlom přišel s příchodem Ondřeje Malohlavy, který se stal lídrem jak na hřišti, tak v kabině,“ podotkl trenér a ví, o čem mluví. Malohlava nastřílel dvanáct branek. „Náš tým je postaven na mladých hráčích. Jedná se o šikovné fotbalisty. Bohužel nemají stálou výkonnost, a to se na hřišti projevilo,“ říká trenér, který v minulosti působil i u opavského dorostu.

„Na druhou stranu se dá s nimi dobře pracovat a jsem za ně rád,“ dodává jedním dechem. Dolní Benešov dokázal trápit favority. „Doma jsme třeba remizovali se Slavičínem, podle mne s hlavním kandidátem na postup. Ještě patnáct minut před koncem jsme vedli o dva góly. V tomhle zápase si kluci dokázali, že mohou hrát s každým, což dokázali i v dalších duelech podzimu,“ pokračoval Kamrád.

Během zimní přestávky čeká opět průvan v kabině. Malohlava, Barcal, Středula a Holčák se vracejí na přípravu do svých mateřských klubů. „Rád bych je udržel všechny čtyři. Nyní musíme čekat, co na to jejich mateřské kluby. Každopádně dveře mají u nás otevřené,“ slibuje Tomáš Kamrád.

Byť již podzim skončil, Benešovští ještě stále trénují. „Chodíme si zahrát fotbálek do haly. Po příštím týdnu dostanou hráči volno, sejdeme se znovu šestého ledna,“ poznamenal dolnobenešovský trenér. Přípravu už má nalajnovanou. Vedle řady přípravných zápasů, kdy mimo jiné jeho celek prověří opavský dorost, Hlučín nebo Město Albrechtice, míří se svými ovečkami i na soustředění do Zlatých Hor.

„Další zápasy zatím plánujeme. To samé i případné posily,“ uzavřel Tomáš Kamrád.