Uznávaný kanonýr se tak může těšit na kopačky, které si sám vybere. Bohuslavice za podzimní část sezony daly 31 branek a jsou jednoznačně nejproduktivnějším celkem I. A třídy. O více než polovinu gólů se zasloužil právě Tomáš Kretek.

„Samozřejmě jsem s tím nadmíru spokojen. K tolika brankám ovšem potřebuju mít pořádný kus štěstí, který jsem doposud skutečně měl. Dá se říct, že vše, na co jsem sáhl, mi tam padlo,“ říká na úvod bohuslavský forvard.

Tomáš Kretek je bezesporu hlavním tahounem svého týmu. Jak on osobně vnímá svou roli? „Neřekl bych, že jsem nejdůležitějším článkem týmu. Je nás zde víc zkušenějších. To, že jsem dal 18 branek, je hlavně díky práci celého mančaftu. Bez nich bych takového čísla stěží dosáhl,“ konstatuje skromně Kretek a dále dodává:

„Kdyby to šlo, tak bych všechny branky vyměnil za body a především za lepší postavení týmu v tabulce. Nejde přece o to, kdo dá nejvíc gólů, ale o to, aby se dařilo zejména mančaftu.“

I přes vynikající útočnou fázi, nejsou na tom Bohuslavice v tabulce zrovna nejlépe. „První část sezony nebyla úplně optimální. Pak šly naše výkony ale bezesporu nahoru. Samozřejmě, že chceme hrát výš, ale i tak není po podzimu současná jedenáctá pozice špatná,“ míní bohuslavský šutér.

Bohuslavice chtějí v zimní pauze hodně zapracovat na všech herních činnostech, což by mělo být hlavním klíčem k úspěchu v posunu tabulkou směrem vzhůru. „Na jaře se chceme prezentovat kvalitním fotbalem, který by se lidem tady líbil. Chceme skončit do sedmého místa,“ vytyčuje cíl pro jarní část sezony Kretek.

Bohuslavický kanonýr číslo 1 ještě před pěti roky působil také v opavském Slezském FC. „Na Opavu vzpomínám velice rád. V době, kdy jsem zde působil, byla v týmu výborná parta a taky se nám dařilo.

Přesto jsem zklamán, že jsem nedostal větší šanci ukázat, co ve mně je,“ vzpomíná na opavské angažmá Tomáš Kretek.

Daniel Bartonec