K tomuto duelu směřovaly i oči opavského fanouška, vždyť dres Hradce přetáhl premiérově přes hlavu Tomáš Mrázek. A krnovský rodák si ve své premiéře vedl znamenitě. Odehrál devadesát minut, dal gól a na jeden nahrál. Východočeši s Budějovicemi uhráli remízu 2:2.

„Trenér mi po zápase řekl, že to bylo slušné,“ řekl Deníku pětadvacetiletý útočník. „Musím ale přiznat, že po utkání jsem měl toho, jak se říká plné brýle. Přece jenom jsme do Satalic jeli přímo ze soustředění,“ poznamenal Tomáš Mrázek. Jeho chvíle přišla v 73. minutě, když přesnou hlavičkou vyrovnával na 2:2.

„Kopali jsme roh, čekal jsem, že míč propadne na zadní tyč, což nakonec po teči se se štěstím stalo. Šel jsem do souboje s Ondráškem a vyhrál ho,“ popisoval svůj premiérový střelecký zápis v dresu Hradce Mrázek.

Utkání se točilo hlavně kolem Tomáše Řepky, Mrázek se s ním během zápasu několikrát potkal. „Hlavně v prvním poločase, kdy jsem hrál středního útočníka, v druhém mě trenér posunul na pravou stranu, to už na mě nehrál,“ řekl důrazný útočník, který je v Hradci na zkoušce. „Tomáš Řepka je velký fotbalista, já ho respektuji. Líbí se mi na něm, že říká věci na rovinu,“ dodal autor čtyř opavských podzimních branek.

Sobotní duel měl sváteční nádech. „Bylo to příjemné. Přišlo hodně diváků a hlavně pro ně se fotbal přece hraje,“ konstatoval Mrázek. Během tohoto týdne se rozhodne o jeho budoucnosti. „Nebránil bych se zůstat v Hradci. Jeho styl mi vyhovuje, trenér praktikuje hru na tři útočníky. Klima v mužstvu je také výborné,“ vyjmenovává pozitiva hradeckého týmu.

K tomu, zda pod Malšovickými lízátky zůstane, je zatím opatrný. „Stále patřím Třinci, záležet bude také na dohodě klubů. Ve středu dorazí můj agent, to bych už měl být chytřejší,“ podotkl bývalý mládežnický reprezentant, o kterého také vehementně stál Žižkov. „Tuhle možnost jsem už zavrhl,“ řekl rázně odchovanec krnovského fotbalu.

Na nedělní den, kdy vznikalo toto povídání, vyhlásil hradecký kouč Václav Kotal volný den, Tomáš Mrázek ho strávil v Praze. „Dorazil mi kamarád z Ameriky, do Prahy je to z Hradce kousek, tak jsem ho vyrazil pozdravit,“ přiznal Mrázek a dodal: „Člověk si alespoň trochu pročistil hlavu. Věřím, že tento týden se vše ohledně mé budoucnosti rozhodne a já se už budu moci soustředit výhradně na fotbal.“