Přitom dlouho to vypadalo, že Háječtí budou čeřit vody v horních patrech tabulky. Vstup do jarní části družině trenéra Kamila Matěje vyšel na výbornou a jeho ovečky ve čtyřech zápasech v řadě nenašly přemožitele. Jenže poté se stroj se jmenovkou Háj ve Slezsku zasekl.

„Sezona se nám moc nepovedla, kvůli zraněním nám chybělo hodně klíčových hráčů. Pár světlých okamžiků jsme měli, když jsme porazili například vítěze krajského přeboru Krnov nebo druhou Pustou Polom,“ říká na úvod střelec Tomáš Trupl a pokračuje: „Jenže pak jsme ztratili body se soupeři, kteří byli v tabulce pod námi.

Určitě to ovlivnila motivace. Na dobré protivníky jsme se chtěli vytáhnout, a když jsme je porazili, ztratili jsme respekt ke slabším soupeřům. Mysleli jsme si, že půjde o procházku růžovým sadem, ale nebylo tomu tak.“

Trupl měl před sebou velkou kariéru, jenže jeho světlé vyhlídky postupem času zešedly. „Kopal jsem celostátní ligu dorostu, kde se mi docela dařilo. Nastupoval jsem i za opavské muže v krajském přeboru. Tenkrát to byla paráda, pro mě, tehdy devatenáctiletého kluka, šlo o neskutečný zážitek. I na pátou nejvyšší soutěž totiž chodilo pravidelně přes dva tisíce lidí, kteří zápas, co zápas vytvářeli báječnou atmosféru. Na první utkání si našlo cestu dokonce přes tři tisíce fanoušků, to se jinde asi opakovat nebude,“ vzpomíná odchovanec Slezského FC Opava.

Jenže poté přišly neshody v kabině i s vedením a Trupl se musel pakovat. „Šel jsem na hostování do Hranic, které hrály v MSFL. Bohužel jsem toho moc neodehrál, trenér spoléhal především na dorostence z okolí, takže jsem spíše vysedával na lavičce, a tak jsem přijal nabídku Komárova,“ říká téměř dvoumetrová útočná věž.

Epizoda v I.B třídě však Tomáši Truplovi nepřinesla téměř nic, takže opět změnil dres. Tentokrát jej oslovil celek z Háje ve Slezsku, hrající krajský přebor. „Přišel jsem na zkoušku a zřejmě jsem nezklamal, protože si mě tam nechali,“ konstatuje Trupl a dodává: „Tři sezony jsem tam hostoval z Opavy, a pak mě koupili, takže nyní už jsem kmenovým hráčem Háje.“

„V Háji ve Slezsku jsem spokojený, máme super partu, skvělé zázemí a našel jsem si zde i práci. Téměř každý rok jsem byl nejlepší střelec týmu, takže mě tady lidi berou. Měl jsem dokonce nabídky i ze zahraničí. Z Rakouska, jenže nejsem typ, co půjde hrát stejnou soutěž do zahraničí, byť třeba za 800 eur. Mám po operaci kolene, pak bych se nedej bože zranil a co pak?

Raději budu hrát tady a chodit do práce, kde mám peníze jistější. Dělám ve firmě, která se zabývá průmyslovými podlahami a zároveň je významným sponzorem hájeckého klubu, takže když se potřebuji kvůli fotbalu uvolnit, v pohodě se domluvíme,“ zakončil nejlepší střelec Háje v letošní sezoně.

Jan Šimek