Po letošním sestupu z druhé ligy mají Hlučínští tak co napravovat. „Hlavně domácí zápasy nám herně nevyšly, máme divákům co vracet. Chceme svou hru zatraktivnit,“ slíbil trenér Petr Samec. I přesto, že tým spadl do MSFL, fotbalisté budou nadále působit na profesionální bázi.

„Kluci budou mít vytvořeny podmínky, tak aby nemuseli chodit do práce. Samozřejmě že nebudou takové, jako ve druhé lize,“ pokračoval lodivod Hlučína.

První sraz mají Hlučínští 30. června v 16 hodin. „Budeme trénovat v domácích podmínkách. Od 14. do 19. července nás čeká herní soustředění v Uherském Brodě,“ prozradil hlučínský kouč.

Soupeři jeho týmu v přípravě by měli být od první ligy po krajský přebor. Co se týče hráčského kádru, tak ten dozná řady změn. Klub nepočítá s hráči, kteří byli na hostování v nižších soutěžích, ať už to byl Dombi, Schreier nebo brankář Šehovič, své působení ukončili také Stoklásek s Kopeckým, otazník visí nad Galajdou, o kterého bude určitě zájem ve druhé lize.

Nové angažmá má na spadnutí Roman Švrček, kterého si Pavel Malura vytáhl do předního slovenského týmu Nitry, kterou čeká pohár UEFA. „Na Slovensku začal s přípravou a jeho odchod je téměř jistou věcí,“ doplnil Samec. Přesto ale Hlučín jednoho Švrčka v kádru bude mít.

Z Baníku Ostrava s největší pravděpodobností přijde jeho bratr Michal, společně s ním také Husárik s Prokešem. „Jedná se všechno o talentované fotbalisty, kteří budou pro nás přínosem,“ je si jist Samec, který doufá, že defenzivu vedle Sáblíka vyztuží také Peter Drozd, zkušený zadák, který měl na jaře hrát již za Hlučín, ale vzhledem k administrativním problémům skončil v Havířově.

V týmu určitě zůstanou také brankář Kosmál s útočníky Koubkem, Hanusem a záložníkem Kovářem. Co se týče dalších současných hráčů Hlučína, vše je zatím věcí jednání. O jednom má ale trenér jasno: „Chceme tým omladit a vybudovat ho s perspektivou pro budoucnost.“