Slezané začali výborně a již po pěti minutách vedli, mezi tyče se trefil devatenáctiletý forvard Milan Halaška. „Milanovi rychlý gól pomohl, zvedl se a patřil k nejlepším hráčům na hřišti,“ řekl trenér Neček. Poté jeho tým polevil a iniciativu převzala Dukla. „Nehrály nám kraje zálohy. Jak Dujka, tak Partyš nebyli schopni navázat na dobrou hru Bartesky. Hráli hodně profesorsky, asi si mysleli, že se soupeř porazí sám,“ zlobil se trenér.

Ve druhé půli nastal obrat. „Vrátili jsme ke hře, kterou jsme praktikovali na jaře. Hráči se semkli, působili kompaktnějším dojmem, více chtěli vyhrát,“ řekl trenér a dodal: „Rozhodla i naše větší zkušenost. Věřím, že tyhle tři body jsou dobrým odrazovým můstkem pro další zápasy.“ Před utkáním musel trenér řešit problémy se složením obrany. Oproti jarní jízdě musel v zadní čtveřici provést dvě změny, zařadit na post stopera Milana Matulu a na pravou stranu místo zraněného Jaroslava Kolínka Rostislava Kišu.

„Určitě nám vzadu chybí souhra. Přece jen hráli poprvé spolu, utkání ale zvládli. Matula působil zkušeným dojmem. Zahrál rukou, po které se kopala penalta. Dokázal se z toho ale rychle otřepat a utkání dohrál ve velkém stylu. Svůj výkon navíc korunoval rozhodující brankou,“ řekl k nové posile trenér a na adresu Rostislava Kiši uvedl: „Rosťa se použitelný všude, nebál se vzít zodpovědnost na sebe, vypracoval první gól.“

V sobotu čeká na Opavu ještě loňský ligista Slovácko. „Viděl jsem je v zápase se Sokolovem. Produkují útočný fotbal, podle mne se fanoušci mohou těšit na jeden z nejkvalitnějších zápasů podzimu,“ zdůraznil Jiří Neček.