Slovenští fotbaloví experti přitom Nitru pasovali na jednoho z kandidátů sestupu. „Máme za sebou teprve pět kol. Za dva týdny může být klidně všechno jinak. Máme těžké soupeře, čeká nás celá špička Žilina, Artmedia, Slovan a Ružomberok,“ přibližuje budoucí soky český trenér Pavel Hapal. Dobrý vstup jeho týmu do soutěže přisuzuje šťastné výhře v Senci. „Vyhráli jsme gólem v poslední minutě. Poté šly naše výkony nahoru, třeba proti Trnavě jsme odehráli výborné utkání,“ pokračoval exopavský kouč.

Výborné výkony Nitranských se výrazně promítly i do diváckých návštěv. „Na první zápas přišlo dva a půl tisíce, na poslední utkání jich přišlo sedm tisíc. Lidé jsou v euforii, věřím, že nám naše forma vydrží co nejdéle,“ přeje si Hapal. Během úvodních pěti kol navíc přišel o dva stopery, Žilina sáhla po Szorádovi a do Artmédie odešel Farkaš. „Tyto odchody nás sice oslabily, ale na druhou stranu se mužstvo ještě více semklo,“ míní Hapal, který má v týmu i tři krajany. Vedle Janíčka a Grubera se tým nyní dohodl na hostování s brněnským útočníkem Vránou. „Přesně takový typ hráče nám chyběl. Určitě bude posilou,“ řekl na adresu nové posily bývalý reprezentant.

Své první zahraniční angažmá si zatím vychutnává. „Zatím se nám daří, a od toho se vše odvíjí. Cítím, že na české trenéry je tady vyvíjen větší tlak. Jsme tady čtyři (Žilina – Vrba, Trnava – Mazura, Ružomberok – Bičovský, poznámka autora), a přece jen bereme práci slovenským kolegům,“ všiml si nitranský kouč, který má za cíl s týmem vyhnout se sestupovým problémům. Začátek trenérské kariéry byl úzce spjat se současným koučem Opavy Jiřím Nečkem. Absolvovali spolu štace jak v Opavě, tak Zlíně a ostravském Baníku. Nyní se jejich kroky rozešly. „S Jirkou jsem neustále ve spojení. Ob den si voláme a o fotbalu diskutujeme. Naposledy jsme probírali zápas Slezského FC se Slováckem. Jsem rád, že se Opavě daří. Již na jaře dal Jirka mužstvu novou tvář a myslím si, že kdyby Opavští neměli slabý podzim, atakovali by postupové příčky,“ zdůraznil lodivod Nitry.

O tom, že by do svého současné týmu přivedl nějakého hráče z Opavy, nebo naopak, neuvažoval. „Měl jsem vytipované nějaké kluky z Olomouce, to ano. Jirkovi ale kádr oslabovat nebudu, totéž platí o Nitře ve vztahu k Opavě. Navíc oba máme úzké kádry,“ přiznal ambiciózní kouč, který se určitě během podzimu objeví i na opavském stadionu.