Víceletý kontrakt by měl v Opavě podepsat bývalý vynikající obránce a reprezentant Radoslav Kováč, který byl ještě začátkem týdne smluvně vázán ve Spartě.

„Chci trénovat, kontakt s kabinou mi chybí,“ přiznal nedávno v rozhovoru pro Deník Radoslav Kováč, který naposledy pracoval ve Spartě, pro kterou sledoval hráče působící na hostováních.

Na Letné po konci hráčské kariéry dělal asistenta Zdeňku Ščasnému a Andrea Stramaccionimu. Avšak čtyřicetiletý rodák ze Šumperku nemá profesionální trenérskou licenci. To ale není pro Opavu problém. Jeho spolupracovníkem a pravou rukou se stal ostřílený stratég Alois Skácel, který ji vlastní.

„Pro Opavu je to dobrá volba. Skácel zná dobře opavské prostředí. Radek Kováč měl možnost výběru ze tří spolupracovníků. Ukázal na Skácela,“ řekl Deníku zdroj, který je dobře obeznámen se situací v opavském klubu. Skácel v minulosti v Opavě působil u mládeže a u reprezentační devatenáctky dělal asistenta Jaroslavu Hřebíkovi.

Nová trenérská dvojice by měla už ve čtvrtek odpoledne vést první trénink v Opavě. Premiéra je čeká v neděli proti Českým Budějovicím.