„Přípravu začali všichni, kromě zmiňované trojice,“ poznamenal trenér Zsolt Hornyak, na druhou stranu přivítal několik nových tváří, a to: Libora Lanče, Pavla Kyselu, Tomáše Habelku a Patrika Kozázka.

„Patrik Koval se bude připravovat již se starším dorostem,“ doplnil Hornyak.

Hlučínští se budou připravovat hlavně v domácích podmínkách. „V plánu ale máme zimní soustředění v Uherském Brodě,“ řekl kouč, který sám ještě aktivně fotbal hraje v nižší rakouské soutěži. Termín soustředění je dán od 17. do 23. ledna.

„Již během přípravného období bychom rádi zabudovali do týmu nové hráče,“ nastínil kouč se slovenským pasem. V tabulce MSDL se Hlučín pohybuje v polovině tabulky. „Začátek soutěže nám ideálně nevyšel. Bylo to také zapříčiněno tím, že jsme měli těžké rozlosování a spíše jsme se v soutěži rozkoukávali,“ přiznal Hornyak.

„Postupně se mužstvo stabilizovalo a hráčské výkony nabraly stálou stabilitu. V úvodu nám lekci z fotbalu uštědřil Baník Ostava a FC Brno. Ale jako nováček ligy jsme naopak sehráli výborné zápasy s Opavou, Vítkovicemi a Spartou Brno,“ řekl ještě trenér Zolo Hornyak.

Nejlepšími střelci se stali Mario Kroščen, Patrik Koval a Michael Vavřík. Nejvíce odehraných minut a nejstabilnější výkony podávala trojice Jakub Ptáček, Michal Škwarczek a Jakub Pyšno. „Za vyvrcholením podzimu považujeme přátelské utkání se Slavií Praha. V něm jsme si mohli porovnat momentální kvalitu a sílu mužstva.

S týmem hrajícím první dorosteneckou ligu jsme v poločase vedli 1:2, kde nastoupili hráči základní jedenáctky U17.

Jelikož to byl zápas přátelský, rozhodli jsme se do druhé půle postavit hráče U16, kde již byl znát kvalitativní rozdíl, a zápas jsme nakonec prohráli 5:3. Zápas splnil účel a byl vidět výkonnostní a kvalitativní nárůst u hráčů,“ vzal si slovo Hornyakův asistent Daniel Černaj.

Na fotografii

Horní řada zleva: Nečekal David, Papuga David, Buchta Zdeněk, Ptáček Jakub, Kundera Tomáš
Prostřední řada zleva: Koval Patrik, Vavřík Michael, Grulo Ladislav, Skwarczek Michal, Klos Karel, Karp Martin, Kroščen Mario
Dolní řada zleva: Chlappek Štěpán, Pyšno Jakub, Hartmann Martin, Drozd Anton (trenér), Hornyak Zsolt (trenér), Černaj Daniel (trenér), Halfar Lukáš, Stojka Pavel, Kubala Daniel
Na fotografii chybí: Stronatti Patrizio, Vybrančík Patrik, Lessniak Petr, Polášek Vojtěch