Doslova lví podíl na sobotní velmi cenné výhře nad Opavou měl třinecký brankář Martin Lipčák. Hlavně na začátku druhého poločasu svými skvělými zákroky vychytal Bartesku, Halašku a Mezlíka, kdy se všichni tři zjevili ve stoprocentních šancích.

„Od začátku se mi chytalo dobře. Jen jsem se bál, že nedáme gól. Ona nakonec i remíza by byla pro nás dobrá,“ usmíval se třinecký gólman Martin Lipčák, který byl v sobotu bezesporu největší postavou derby.

Ke klíčovým momentům utkání řekl: „Opavští měli v krátkém sledu čtyři šance a brankář je od toho, aby takové momenty řešil. Musím ale přiznat, že svou roli sehrálo i štěstí, a my jsme ho dnes měli,“ podotkl třinecký hrdina.

Opavským příliš do řeči nebylo. „K tomu nelze nic říci. Měli jsme vyhrát 3:0, místo toho nemámeani bod,“ soukal ze sebe těžko slova zkušený stoper Slezského FC Jan Pejša. „Stejně jako v předešlých utkáních jsme dojeli na zahozené šance. Dostali jsme se snad do tří vyložených. Bohužel nebylo to poprvé, kdy jsme takhle vyhořeli,“ zlobil se Pejša.

První poločas nebyl pro diváky příliš zajímavý. Pěkných fotbalových momentů bylo jako šafránu. „V prvním poločase to byla spíše taková oťukávaná. Poté se ale do hry více dostala Opava. Zjistila, že se s námi dá hrát. Z toho pramenily i její šance. My můžeme být jen rádi, že se nám podařilo jejich tlak ustát. Protože kdyby proměnili své gólovky, byli bychom smutní my,“ podotkl Lipčák a Pejša ho doplnil: „První poločas nebyl dobrý. V tom druhém jsme byli lepším mužstvem. Rozhodla jedna standardka, dnes vyhrál šťastnější.“

Pro oba týmy měly případné body z derby velkou cenu. Opava bojuje o postup, Třinec naopak o holý život. „Tabulka je hodně zamotaná, podle mě se bude rozhodovat až v posledním kole. Nám dnešní vítězství pomohlo, máme třicet bodů a vše ve svých rukou. Dokázali jsme, že máme dobrý tým. Po Bohemce se nám podařilo zvládnout další velmi těžké utkání,“ řekl pyšně Martin Lipčák a dodal: „Ve středu hostíme Krč, pokud se nám podaří zvítězit, nabude naše záchrana reálných rozměrů.“

To Opava, bojující na opačném pólu, nevyužila zaváhání Slovácka a k trháku nenasadila. „Je to škoda, takovéto ztráty se stávat nemohou. Nedá se ale nic dělat. Musíme se dívat dopředu, ono nám v současné době nic jiného ani nezbývá,“ zdůraznil Pejša.

Možnost reparátu budou mít Slezané ve středu, kdy před vlastním publikem hostí HFK Olomouc. „Na Třinec je třeba rychle zapomenout a připravit se na středu. Olomouc musíme bezpodmínečně porazit,“ uzavřel opavský obránce.