Týdenní program byl pestrý. Dopoledne byl na programu herní trénink na umělce, odpoledne přišla na řadu obecná vytrvalost. V týdenním plánu nechyběl běh v parku, posilovna, hala v Chlebičově a také nepopulární schody na stadionu. Nicméně i tak při trénincích panovala pozitivní atmosféra.

„Vydrž, Zdeny, jen dej pozor, ať si nenabiješ nos,“ hecoval na schodech trenér Mazura Zdeňka Partyše, na druhou stranu dokázal i pochválit. Jeho ostrý hlas se rozléhal celým stadionem. „Jen mě mrzí, že zdravotní problémy zatím z tréninku vyřadily Ondru Lysoňka s Jakubem Dohnálkem,“ přiznal zkušený kouč.

„Prvně jmenovaný má bloklá záda, druhého trápí třísla. Na soustředění by s námi ale měli oba vyrazit,“ doplnil. Problémy s patou má Jan Schaffarczik. „Dva týdny nám kvůli potížím s Achillovkou budou chybět Kuba Swiech.“

V sobotu čeká na Mazurův tým první přípravný zápas. Na umělé trávě v Kylešovicích hostí od 11 hodin třetiligový Uničov. „Šanci dostanou všichni zdraví hráči. Pro nováčky to bude první možnost se ukázat, protože to, že třeba umí běhat, mi nestačí,“ podotkl Josef Mazura.

V neděli se opavská výprava přesune na Horní Bečvu do hotelu Duo, kde čeká na druholigového nováčka čtyřdenní kondiční soustředění. Deník připravuje přímo z dějiště soustředění reportáž.