To v zatím posledním zápase přehrálo tým The Selection 11:8 a na svém kontě mají jen samá vítězství. Tento týden ale odpočívají. Na paty jim tak šlapou Paliči, kteří poměrem 4:3 přehráli Makojedy.

Liga je rozdělena do dvou částí. Úvodní se hraje turnajovým způsobem každý s každým, poté pět nejlepších postupuje do elitní skupiny, kde se rozhodne o vítězích, zbývající pak do skupiny o zbývající umístění. Hrací dny jsou úterý a středy vždy od 21 a 21.45 hodin v tělocvičně SOU Husova ulice.

Letošního ročníku ligy se účastní deset týmů, jejichž soupisku tvoří čtyři až deset hráčů. Výjimkou ale nejsou ani dívky – jen pro zajímavost: loňský ročník vyhrály Kuchařky, tým známý svými fansgirls, který v turnaji neztratil ani jediné utkání.

„Letos už dívky nejsou jen našimi fanynkami, ale několik se jich zapojilo i přímo do hry. Jak jsem koukal do soupisek jednotlivých družstev, prakticky každé z nich tam nějakou hráčku má,“ říká Jakub Vaněk, jeden z hlavních pořadatelů ligy. Soutěž doznala v novém ročníku několik změn. Třeba právě pořadatelský tým je jiný, než v předchozích letech, na základě diskuse účastníků se upravily i některé sporné části pravidel.

Novinkou je i logo. „Během letošních příprav jsme vyhlásili také soutěž o logo kolejní ligy. Nakonec nás nejvíce zaujal návrh Petra Hobži, studenta prvního ročníku oboru Lázeňství a turismus, ten se stal prvním oficiálním logem soutěže,“ řekl k další novince Jakub Vaněk.