„Určitě se jednalo o úspěšnou sezonu. Béčková skupina I.B třídy byla velice vyrovnaná. Na postup si brousilo zuby snad pět mužstev, ale postoupit se podařilo nám,“ započal hodnocení šťastný kouč Ivo Müller.

Markvartovice byly celou sezonu suverénní a nebýt dvou výpadků v závěru sezony, kdy prohrály shodně 0:3 se Strahovicemi a v Kozmicích, bylo by o jejich postupu rozhodnuto již dříve. „Většina utkání nám vyšla, vyjma ta zmíněná. Hráči zřejmě podlehli jakémusi postupovému syndromu, kdy jim začalo docházet, o co bojují a byli nervózní, aby jim postup kvůli nějaké hloupé chybě neutekl,“ hledal příčinu zakolísání Müller.

„Nakonec jsme však postoupili zcela zaslouženě, protože v klíčových momentech, jako byl zápas se Suchými Lazcemi či s Hatí, to mužstvo zvládlo. Důležitým faktorem byla jistě i soudržnost našeho celku,“ dodal markvartovický stratég. Hlavní zbraní Markvartovic byla především úderná ofenziva. Vždyť Markvartovičtí stihli nastřílet v šestadvaceti duelech téměř sedmdesát branek.

„Před sezonou jsem tým ladil útočně. Chtěl jsem, aby se diváci naším fotbalem bavili. Nechtěl jsem, ať zápasy končí 1:0, ale třeba 4:2 a to se povedlo. V záloze hrál prim Roman Musial a v útoku řádila dvojice Miroslav Koval a Tomáš Hvolka, která nastřílela dohromady přes třicet branek,“ hovořil spokojeně Ivo Müller.

Bohužel pro markvartovický celek měl na jaře střelec Miroslav Koval zdravotní potíže a poté přišlo vyloučení v Darkovičkách, které důležitému útočníkovi vyneslo tři zápasy trvající distanc. Trenér Ivo Müller už pokukuje po posilách pro nadcházející ročník. „Vytipované hráče už určitě mám. Snažím se rozumně doplnit tým, hlavně v defenzivě, ale nic není defi nitivní, takže raději nebudu konkrétní,“ zůstal tajemný kouč Markvartovic a zakončil:

„Chci tým doplnit tak, aby nově příchozí hráči zapadli do našeho systému hry a svou mentalitou do kolektivu. Jedině tak budou skutečným přínosem pro tým.“

Jan Šimek