Robustní útočník zvládl na výbornou celou zimní přípravu a i herně to nebylo z jeho stránky špatné. Jenomže přišel start soutěže a Tomášovi začal komplikovat život poraněný kotník.

„Docela mě to otrávilo. Cítil jsem se opravdu dobře a pak přišlo tohle. Bylo mi jasné, že začátek jarní části nebude pro mne zrovna nejlepší,“ pokrčil smutně rameny opavský útočník. A aby toho nebylo málo, jen co si dal pochroumanou nohu do pořádku, ozvaly se průdušky. „Dostal jsem zánět průdušek, bral jsem antibiotika,“ popisuje další smutné zjištění, i proto musel v duelu s Příbramí pouze na tribunu.

Nyní už to ale vypadá s Janoviakem dobře, naplno trénuje a na Vítkovice je připraven. „Všechno už je v pořádku. Trenér může se mnou počítat,“ hlásí opavský útočník. Na základ to ale asi nevypadá. „To asi ne. Byl jsem dlouho mimo. Rád bych se na hřišti alespoň na chvíli objevil,“ přeje si fotbalista, který v Opavě kroutí svou druhou sezonu.

V Ostravě mají Slezané dnes co napravovat. Domácí porážka s Příbramí byla z kategorie těch nečekaných. „Všechny nás mrzí, že se nám toto utkání nepodařilo. Nedá se ale nic dělat. Hrajeme ve Vítkovicích a věřím, že přivezeme tři body,“ zdůrazňuje Janoviak. „Venku se nám vcelku daří. Musíme hrát ze zabezpečené obrany a být hodně důrazní v obou šestnáctkách,“ přichází s receptem na ostravského soupeře Janoviak. On sám v minulosti vítkovický dres oblékal. Nějak zvlášť prestižně ale páteční duel nebere. „Byl jsem tam rok na hostování, některé kluky znám, ale pro mne to je zápas jako každý jiný,“ uzavřel útočník Slezského FC.

Zápas ve Vítkovicích začíná dnes od 16.30.