Fanoušci se mohou těšit na zápasy s Chuchelnou, Pustou Polomí, Štítinou, Markvartovicemi a třeba ještě s Kozmicemi.

Jenže to je budoucnost, ale jak vidí současné postavení klubu v tabulce jejich trenér Tomáš Burian: „Určitě nepanuje žádné nadšení, máme málo bodů a mysleli jsme si, že budeme i výš, třeba někde okolo pátého místa. Bohužel, ztráceli jsme hodně bodů a nevyšla nám ani derby, jediné, které se povedlo, bylo to s Štěpánkovicemi, jinak to nebylo vůbec dobré.“

A důvod těchto neúspěchů? „Dáváme málo gólů, nikdo se nějak zvlášť nechytil a hodně na to doplácíme,“ hledá příčinu trenér.

Šancí na oživení útočné potence může být v Bolaticích získání Michala Balarina, který je v současné době v Oldřišově, ale podle všech informací se vrátí zpátky do Bolatic. „Ano, Michal je přesně tím hráčem, kterého potřebujeme, nebojí se vzít na sebe větší díl odpovědnosti a třeba rozhodnout zápas, tohle nám v sezoně chybělo a stálo nás to několik bodů.“

Takže i s Michalem Balarinem se budou Bolatice pokoušet o vylepšení své stávající pozice, která není zrovna nejlepší. „Určitě máme na to, abychom se zlepšili, pokud se nám vyhnou zranění a my pořádně zabojujeme, tak můžeme jít v tabulce nahoru, já bych byl spokojený s pátou příčkou,“ tvrdí trenér Tomáš Burian a jistě ví, co může od svých hráčů očekávat, jelikož s mnohými z nich aktivně hrál a zná je velmi dobře.

„Poslední roky jsem trénoval mládež, ale je jasné, že mládež a muži je něco jiného. Vím, že mě kluci znají a vím, že to může být dobře, ale i na škodu. Víte, dal jsme hráčům trochu více volnou ruku a musím říct, že mě zatím nezklamali, věřím, že se zlepšíme a dokážeme to i na hřišti,“ uzavřel bolatický kouč.

Petr Večeřa