Už v rozjezdu celého ročníku bylo něco v nepořádku. Kolísavá forma prakticky již po polovině soutěže znamenala skutečnost, že Budišov do hry o nejvyšší příčky nepromluví. Ztráta byla až moc velká, což přiznal i vedoucí mužstva Jaroslav Kostecki.

Ten se podělil o hodnocení i na konci celé soutěže. „V uplynulé sezoně jsme propadli na jaře. Získali jsme jen třináct bodů, což se také odrazilo na umístění v tabulce, kde jsme skončili sedmí, respektive osmí, takže spokojenost nemůže v žádném případě panovat,“ konstatoval přední funkcionář budišovského klubu.

Jaroslav Kostecki odhalil i některé z příčin, proč tomu tak bylo. „Vše bylo ovlivněno slabou docházkou některých hráčů. Bez tréninku nemůžete pomýšlet na přední místa v tabulce,“ pokračoval.

Budišov patří k jedněm z málo celků, které čerpají z vlastních zdrojů. Umístění obce neskýtá možnost se posílit o nějakou věhlasnější novou akvizici, proto i letos nejspíš zůstane vše při starém. „V následující sezoně chceme kádr doplnit o své dorostence. Ti dokázali, že na soutěž mají, a hodláme je do mužstva ještě více zapracovat.

Hlavně v ligových zápasech nám byli oporou. Doufáme, že to povede ke zkvalitnění našeho týmu a i díky tomu promluvíme do boje o nejvyšší příčky,“ soudil Jaroslav Kostecki.

Ten také ještě v kostce shrnul vizáž letní přípravy: „Příprava proběhne v domácím prostředí. Vše se také bude odvíjet od financí. Její začátek je stanoven na 25. července.“

(dus)