V Darkovicích se sází na osvědčený systém. Během letní pauzy nepřišla nějaká velká jména, nýbrž se čerpalo z vlastních zdrojů. „Postupovali jsme tradičně. Z dorostu jsme si vytáhli tři nadějné hráče. Jedná se o gólmana Buryho a záložníky Voldána s Haloškem.

Tito fotbalisté již mají s I. B třídou zkušenosti, jelikož se do mužů podívali v minulé sezoně. Věkově mohou v případě potřeby stále pomáhat i v dorostu. Nejdeme cestou obrovských přestupů. Sázíme na naše odchovance, kteří mají ke klubu vztah,“ přiblížil darkovický kouč Martin Krzikala.

Přestože Darkovice na jaře vystoupily až na druhou pozici, co se týče ambic, zůstávají při zemi. „Nejsme až tak ekonomicky silní jako některé z ostatních týmů. Rádi bychom se umístili do pátého místa. K favoritům soutěže budou patřit Markvartovice, Kozmice a Píšť,“ pokračoval Krzikala.

Ten také soudí, že velice důležitý bude vstup do soutěže: „Začínáme proti Polance. Poté narazíme na Vřesinu a Klimkovice. Chce to vybojovat nějaké body. Úvod totiž může leccos naznačit.“

Letní přípravu už mají Darkovice za sebou. „S průběhem jsme spokojeni. Dobře se potrénovalo. Ve Slezském poháru se nám povedlo zdolat Dobroslavice 10:0, načež jsme vypadli se Suchými Lazci na penalty. Následovala prohra 0:3 s Radvanicemi a v generálce na ligu jsme těsně podlehli Bohuslavicím 1:2,“ zmínil se na závěr Martin Krzikala.

(dus)