Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří hned v 10. minutě šli do vedení. Míč do šestnáctky domácích potáhl Návrat, při kličce obránce byl faulován a rozhodčí ukázal nekompromisně na značku pokutového kopu. K jeho exekuci se postavil Pískala, který jej s přehledem proměnil – 0:1.

V 18. minutě na druhé straně fauloval ve velkém čtverci Němec a tentokráte kopali penaltu domácí. Balon skončil v síti a bylo to 1:1.

Poté viděli diváci vyrovnané utkání, které se odehrávalo především mezi oběma šestnáctkami. Oba týmy si vytvořili několik slibných šancí. Na straně Píště se ujala až ta ze 38. minuty. V pokutovém území se v chumlu hráčů zorientoval nejrychleji Habura, který tvrdou střelou zvýšil na 1:2.

Silný závěr prvního dějství potvrdili hosté ve 43. minutě. Brankář domácích špatně odhadl situaci, když stál poměrně daleko od své svatyně. Toho si všiml hostující Habura, který pohotovým obloučkem zvýšil na 1:3. Za tohoto stavu odešly oba týmy do šaten.

Spokojenější byli samozřejmě hosté. Domácí se ale s výsledkem nechtěli smířit a ve druhé půli na svého soupeře doslova vlétli. Měli převahu, ale tu nedokázali vyjádřit vstřelením branky. Co se ale nepovedlo jim, to realizovali hosté. V 60. minutě zahrála Ostrava chybně ofsajd systém a hostující Habura se řítil sám na branku domácích. Poradil si s gólmanem Slovanu a zvýšil již na 1:4.

Touto trefou zároveň zkompletoval svůj hattrick. Hosty tříbrankový náskok ale poněkud ukolébal a nehráli již tak koncentrovaně. Toho dokázali využít domácí, kteří zaznamenali dvě rychlé branky a rázem to bylo již pouze 3:4. Takovýto vývoj posadil Slovan Ostrava do sedla a rázem to byla Píšť, jež musela bránit.

Domácí ve snaze vyrovnat vrhli všechny síly do útoku. V 89. minutě šel do pokutového území hostí při rohovém kopu také domácí gólman. Hostující Kašný ale vyhrál na přední tyči hlavičkový souboj a bleskově vyslal do brejku Pískalu. Ten proběhl celým hřištěm a střelou do prázdné branky stanovil konečný výsledek zápasu. Píšť vyhrála v Ostravě v poměru 3:5.

„Jsme spokojeni. Věděli jsme, že soupeř, jenž se pohybuje ve spodních patrech tabulky, nám výhru jen tak nedaruje,“ hodnotil průběh zápasu jednatel Píště Karel Moric.

Slovan Ostrava - Píšť 3:5 (1:3)
Branky Píště: Habura 3, Pískala 2
Sestava Píště: Juchelka – Ďurina, Němec, T. Smolka – Krupa, Stopnický, Pískala, P. Smolka, Jurečka (67. Kašný) – Habura, Návrat (87. Plotica)