V čem byl hlavní zádrhel? Družina Petra Nesrsty na podzim brázdila vody u úplného dna tabulky a v konečném součtu z toho byla nelichotivá čtrnáctá pozice s pouhými deseti získanými body. Ten samý tým přitom ještě v minulé sezoně bojoval až skoro do posledního kola o postup s ostravskou Porubou.

„Samozřejmě toto umístění je pro nás velkým zklamáním. Přitom jsme začali výborně.V Českém poháru Háj vyřadil Dolní Benešov a potom uhrál i kvalitní výsledek proti Slezskému FC Opava. Bohužel v Bohumíně se vše zbortilo jako domeček z karet. Igor Janíček si přetrhl křížový vaz a musel na operaci.

Zanedlouho ho napodobil i Tomáš Trupl a Háj byl rázem bez útočníků, kteří v minulých letech stříleli většinu jeho branek. Následovala absence Hendrycha, jenž byl vyloučen při remíze 3:3 ve Vratimově a dostal stopku na čtyři utkání. Osa týmu se zkrátka během chvíle rozpadla,“ poznamenal trenér Petr Nesrsta.

Podle něj zde byl však další důvod, proč to na podzim nešlo: „Háj se musel naučit prohrávat. Na něco podobného nebyl v minulých ročnících vůbec zvyklý. Naši hráči se přestali fotbalem bavit, což se negativně odrazilo na tréninkové docházce, která byla skutečně velmi nízká.“

Hájecká eskadra bude v průběhu zimní přestávky muset posilovat a velké příchody se očekávají hlavně, a především do obrany, kde mužstvo nejvíc tlačí pata. „V útoku, a pokud zůstane i Šubrt, tak i v záloze, nebude třeba nových tváří. Obranná řada ale potřebuje velkou obměnu.

Snažíme se o příchod minimálně tří fotbalistů. Jednoho zadáka již máme vyhlédnutého. Je jím Filip Hrubý z Dolního Benešova,“ přidal několik poznatků kouč Nesrsta. Jestliže budou všichni hráči zdrávi, může posléze jaro vypadat úplně jinak než podzim.

„V plné síle můžeme určitě napravit velmi slabou podzimní část. Dle mého mínění bychom celkově mohli dosáhnout na konečných 30 bodů,“ odhaduje šance svých svěřenců hájecký kormidelník a na samotný závěr se ve zkratce zmiňuje o zimní přípravě: „Jednoznačně budeme pracovat na kondičce. Když se holt nechodí na tréninky, hráči nemají z čeho brát. Bylo to poznat hlavně v druhých poločasech některých utkání.

Jinak přípravu bychom rádi zahájili osmnáctého ledna. Tentokrát se kvůli špatným zkušenostem z minulosti neúčastníme turnaje ve Vítkovicích. Plánujeme i čtyř až pětidenní soustředění v domácích podmínkách a chystáme sehrát devět přípravných zápasů.“

(dus)