Na jaře je tak čeká boj o postup do I. A třídy. Kozmice byly již před začátkem letošní sezony pasovány do role jednoho z hlavních favoritů I. B třídy. „I přesto jsme však se současným umístěním moc nepočítali.

Nicméně s podzimem jsem velice nadmíru spokojen až na dva zápasy - s Darkovicemi a s béčkem Dolního Benešova. V těchto utkáních jsme nezahráli podle mých představ. Mít po polovině soutěže na kontě 30 bodů je ovšem velmi dobré,“ hodnotí podzimní část sezony kouč Karel Gorný.

Podle kozmického stratéga má však jeho tým stále ještě rezervy. Jeho mančaft je sice šestým nejproduktivnějším celkem I. B třídy, ale i přesto není kouč s útočnou fázi úplně spokojen. „Kdybychom proměnili všechny šance, které jsme si vypracovali, tak jsme po podzimu určitě nejlépe střílejícím týmem. Mrzí mě zejména to, že si sice šance dokážeme vytvořit, ale v rozhodující okamžik totálně selžeme,“ říká dále kozmický kouč a jedním dechem dodává:

„Na tom se všal pokusíme zapracovat v zimní pauze, kde budeme mít spoustu času. Vzhledem k nepříliš dobré finanční situaci ovšem budeme nuceni odtrénovat celou přípravu v místních podmínkách.“

Na otázku možných odchodů a příchodů odpovídá trenér Gorný takto: „Zatím nevím o nikom, kdo by měl náš kádr v nejbližší době opustit. Naopak již mám v hlavě některá jména, která by mohla náš kádr posílit. Nerad bych ovšem jejich jména teď uváděl.“

Kozmice drží po třinácti odehraných kolech již zmiňovanou druhou příčku, kterou by však chtěly v jarním části sezony ještě vylepšit. „Ano, je to tak. Samozřejmě, že nadále myslíme na tu nejvyšší metu. Nicméně o první místo bude ještě velký boj,“ uvědomuje si trenér Gorný.

Ještě před dvěma roky hrály Kozmice okresní přebor, ale poslední dva roky už válí v I. B třídě. Jaký je zde největší rozdíl podle samotného kozmického kouče? „Tyto dvě soutěže se nedají po fotbalové stránce vůbec srovnat. V okresním přeboru je to jen o bojovnosti. Sem tam se objeví hráč, který zazáří, ale tohle je jen zřídka.

Naopak týmy v I. B třídě jsou ve všem minimálně o krok napřed,“ dodává na závěr krátkého povídání Karel Gorný.

Daniel Bartonec