Před nadcházející sezonou zůstávají v Ludgeřovicích při zemi. Právě v tomhle ohledu zmírňuje ludgeřovický trenér Roman Divina možné ambice. „Skončili jsme sice druzí. Ale soupeři nás neznali. O hráčích jako Gašparík apod. nikdo nevěděl.

Teď už si budou dávat pozor. Mnohdy jsme měli i štěstí. Rozhodující gól jsme vstřelili třeba v dvaadevadesáté minutě. Musel jsem klubové vedení umírňovat, protože se jednalo o husarský kousek. V příští sezoně je třeba být střízlivější. Euforie nováčka je už pryč. Chceme se umístit do čtvrtého nebo pátého místa,“ předeslal Divina.

Kádr Ludgeřovic možná trochu překvapivě nedoznal žádných jmen. Posila přijde asi jen jediná. „Nechci být konkrétní, protože celá věc ještě není dořešena. Jedná se o předstopera. V uplynulém ročníku na tomto postu dohrával David Gelnar s velkým sebezapřením kvůli zranění,“ pokračoval.

Nová sezona I. A třídy, to je hlavně mnoho změn. Chybí fulnecká rezerva, místo ní je Opava 2004. Postoupily Strahovice se Šilheřovicemi a z krajského přeboru sestoupily Bohuslavice.

Koho vidí Roman Divina jako hlavního favorita celé ligy? „Pokud Velké Hoštice udrží kádr z jara pohromadě, mají velké šance. Je to jeden z týmů, který nás vyloženě přehrál. Nebezpečné budou také Strahovice. Nováček přece jenom může překvapit,“ dodal ludgeřovický kormidelník.

V prvním zápase se měly Ludgeřovice představit v Kobeřicích, jenže nakonec z toho sešlo. „Koná se tam odpust, proto byl zápas odložen. Navrhovali nám přesunutí na pátek, s čímž jsme nesouhlasili. Náhradním termínem je středa 2. září,“ vysvětlil Divina.

„S letní přípravou jsem částečně spokojen, ale částečně také ne. Je krátká a oproti jiným týmům, které sehrají sedm nebo osm přípravných utkání, jsme spíše potrénovali. Zatím za sebou máme jen čtyři přípravné zápasy. Například jsme porazili Kozmice nebo Hošťálkovice.

Místo plánovaného duelu s Kobeřicemi se utkáme s ČSAD Havířov, ať jsme v zápasovém rytmu,“ uzavřel Roman Divina.

(dus)