Aby si uchovali druholigovou příslušnost, musí porazit Duklu a čekat na zaváhání svých konkurentů.

„V momentě, kdy jde o všechno, přijde takovýto totální knokaut. Most, kterému o nic nešlo, se na hřišti hecoval, kdežto my jsme až na Bogdaně byli němí. Hráče jsem o přestávce burcoval, marně,“ ohlédl se za úterní porážku 0:2 s Mostem Václav Daněk a dodal:

„Naší hře chyběl důraz, hlavně pak útočné dvojici Hošek – Gulajev.“

V sobotu na hřišti Zenitu Čáslav byl výkon Hlučínských odlišný, ale na body to přesto nestačilo. „Důležitost utkání byla na obou týmech znát. Domácí jsme do žádné větší šance nepustili, na druhou stranu ale ani my jsme si žádnou gólovku nevytvořili,“ přiznal trenér Hlučína.

„Do druhého poločasu jsme šli s tím, že zkusíme zahrozit z nějakého brejku, bohužel hned na začátku jsme inkasovali, navíc z ofsajdu,“ smutnil trenér Hlučína. Slezané poté otevřeli hru, kouč poslal do hry tři útočníky. „Měli jsme jen jednu šanci, kterou Bartošákovi Poštulka chytil. Domácí si závěr již zkušeně pohlídali,“ smutnil Daněk.

Hlučínští se tak ocitli v nepříliš lichotivé situaci., kterým nemusí stačit k záchraně ani vítězství nad pražskou Duklou. „Je špatné, že nemáme naši situaci ve svých rukou. I přesto jsem stále optimistou. Týmy kolem nás mají těžké soupeře, navíc s Opavou a Čáslaví máme lepší vzájemnou bilanci. My musíme hlavně porazit Duklu, jedno z nejlepších mužstev jara,“ upozorňuje trenér Hlučína.

„Jak se říká, konec dobrý, všechno bude dobré,“ dodal Václav Daněk.