Po deseti minutách skóroval hned z první střely Slezského FC v utkání a nasměroval opavský tým k prvnímu jarnímu vítězství v poměru 3:0 nad sokolovským Baníkem.

„Do utkání jsme vstoupili fantasticky. Bylo štěstí, že jsem přeskočil stopera. Jsem rád, že mi to tam spadlo hned v prvním zápase. Snad na to navážu,“ usmíval se po zápase Václav Jurečka.

Sokolov nikdy nebýval oblíbenou destinací Slezského FC, teď tam ale vyhrál dvakrát za sebou.

„Taky se mi zde hraje docela špatně. V posledních dvou zápasech jsem tady ale dal gól,“ hlásí opavský útočník.

Ten se trefil už po deseti minutách hry, když krásnou hlavičkou po centru Žídka z levé strany poslal Opavu do vedení.

„První gól vždycky pomůže. Teď jsme ho navíc dali brzo. Chtělo to jen přidat další gól a uklidnit se ještě víc, což se nám podařilo. Pak jsme dali další dva krásné góly. Jsme rádi, že jsme dobře odstartovali,“ pokračuje třiadvacetiletý borec.

Poprvé od září loňského roku navíc Slezané zvládli utkání bez inkasované branky. „Tři góly venku jsou super vizitka, a hlavně po dlouhé době s nulou vzadu. Jsme rádi a musíme v tom pokračovat,“ povídá Jurečka.

Vypadá to, že systém se třemi obránci začíná klapat. „Každým dnem si to sedá. Trénujeme to v podstatě pořád. Navíc Sokolov asi neměl svůj den. Možná to bylo i terénem, který nebyl optimální,“ myslí si.

Slezský FC je po vítězství v Sokolově zpátky v čele Fortuna národní ligy. Na postupové pozici má náskok tři body před dotírajícím Třincem, čtvrté Pardubice ztrácí pět bodů a páté Dynamo dokonce šest.

„Je to dobré, ale nesmíme polevit. Druhá liga je vyrovnaná a může se stát cokoliv,“ upozorňuje opavský rychlík.

Slezany čeká v následujícím kole další dlouhá štreka přes celou republiku. Představí se totiž na stadionu Táborska.

„Bude to mít podobné parametry jako tenhle zápas. Je fajn, že jsme tentokrát hráli už v jedenáct. Nestrávili jsme na hotelu tolik času, jako když se hraje v pět. Jezdíme den před zápasem, což je lepší než v den utkání. Nohy v autobuse přece jen ztuhnou. Takhle mi to vyhovuje,“ uzavírá Václav Jurečka.

Jan Šimek