Zdravotní komplikace potkaly Vaška při posledních přípravných duelech.

„Udělalo se mi nevolno, s masérem jsem odjel do nemocnice a oni si mě tam hned nechali. Změřili mi EKG a našli něco na srdci. Bylo jasné, že od fotbalu si na nějaký čas budu muset odpočinout,“ krčí rameny rychlonohý záložník. Nyní má za sebou celou řadu vyšetření.

„Musím být trpělivý, některé výsledky znám, ale nerad bych z nich vyvozoval nějaké závěry,“ pokračoval Václav Zapletal a dodává: „Rád bych se ale k fotbalu brzy vrátil.“

Fotbal je pro něj vedle zaměstnání také drogou a hodně mu chybí. „To víte, že ano. Mrzí mě, že nemohu být s kluky, nedá se ale nic dělat, zdraví je přednější,“ konstatuje odchovanec zlínské kopané. „Docela mě to i vzalo, člověk odmaká poctivě celou přípravu a těsně před startem sezony ho potkají takového patálie. Vše, co jsem získal, je pryč,“ krčí smutně rameny opavská opora.

Za svými spoluhráči do Městských sadů se jezdí dívat, osobně zhlédl premiérový domácí duel se Slováckem. „Když mám čas, do Opavy zajedu. Zlín je ale přece jen trochu z ruky. Parkrát jsem byl čas okouknout i první ligu. Raději bych ovšem byl na trávníku,“ přiznává opavský středopolař.

Putování Opavy v prozatímních zápasech druhé ligy bedlivě sleduje. „Klukům se výsledkově až zase tolik nedaří. Věřím, že to ale brzy zlomí a my půjdeme tabulkou nahoru. Viděli jsem i pár tréninků a nevypadalo to špatně,“ říká Zapletal.

On sám zatím příliš netrénuje. „Ani nemohu. Na druhou stranu ale z toho nic nedělání začínám kynout, tak se snažím doma alespoň trochu cvičit,“ zakončil s úsměvemVáclav Zapletal.