Ve Fulneku nastoupil Zapletal dokonce v základní sestavě. „Milan Barteska měl trest kvůli kartám, proto mě trenéři museli postavit. Měl jsem toho, jak se říká, plné brýle,“ svěřil se po cenné výhře Zapletal, který se na hřišti objevil už v předchozích zápasech.

Ale vždycky až jako střídající hráč, v utkání se Sokolovem přihrál Pavlu Šultesovi na třetí branku. Do sobotního duelu s Fulnekem šel s obavami. „Sám se ještě necítím stoprocentně připraven, což vědí i trenéři. Jsem ale rád, že nám utkání vyšlo a máme tři body,“ vydechl si odchovanec zlínského fotbalu.

První krizi prožil již při rozcvičení. „Nebyly to zrovna příjemné pocity. Ono když dva měsíce nic neděláte, zákonitě se to někde projeví,“ poznamenal krajní záložník. Zdravotní problémy, které mu vystavily na delší čas stopku, jsou úplně zažehnány.

„V tomto směru problém není, jen ta fyzička není ideální. Po tréninku jsem pořádně unavený, bolí mě nohy, celé tělo,“ přiznává upřímně Zapletal, který ale dobře ví, že musí mužstvu pomoci. „Věřím, že po zimní přípravě to bude ale už v pohodě. Teď to musím nějak překousnout,“ dodává s úsměvem.

V sobotu hostí Slezský FC pražskou Spartu, přesněji její ligovou rezervu. „Sparta je vždy týmem, který táhne diváky. Doufám, že i na tento zápas jich přijde dost. Nám poslední dva duely výsledkově vyšly, věřím, že na ně v sobotu navážeme a Spartu porazíme,“ zdůraznil Zapletal. Áčko Sparty hraje v pondělí na ostravských Bazalech, takže je pravděpodobné, že v Opavě se objeví hráči ligového kádru.

„Z toho strach nemám. Z vlastních zkušeností vím, že to bylo vždycky spíše na škodu. My se navíc musíme soustředit sami na sebe.“ Nad tím, zda se sám objeví v základní sestavě, nepřemýšlí. „Abych řekl pravdu, vůbec se tím nezatěžuji. Prioritou je, abychom uspěli a body zůstaly doma,“ uzavřel Zapletal.