Velká bitva bude pikantní hlavně pro tři borce: Václava Zapletala, Otakara Nováka v opavském a Jana Jelínka ve zlínském dresu. Prvně dva jmenovaní začínali s fotbalem právě ve Zlíně, Jan Jelínek, rodák z Luhačovic, nyní opora Zlína, pookřál fotbalově právě v Opavě.

„Nějak speciálně sobotu neřeším,“ pousmál se Václav Zapletal. „Na utkání se ale těším, uvidím bývalé kamarády, kterých mám ve Zlíně spoustu, a také Jelase (Jan Jelínek – poznámka autora),“ doplnil vzápětí.

Opavský záložník ještě v minulosti proti svému bývalému klubu nikdy nehrál, v sobotu se bude jednat o premiéru. „Bude to poprvé. Když jsem odcházel do Opavy, Zlín hrál ligu, ale když v létě spadl, bylo jasné, že si proti němu zahraji. Doufám, že vyhraje Opava,“ podotýká dobře technicky vybavený fotbalista.

Nějaká hecovačka s bývalými spoluhráči neproběhla. „Ještě je čas, ale určitě něco přijde, to vím určitě,“ míní Václav Zapletal.

Zlínské mužstvo se od jeho odchodu nějak moc nezměnilo. „Kostra zůstala stejná. Změny byly spíše kosmetického charakteru,“ konstatuje klíčová postava opavského výběru. V hledišti nebude chybět ani jeho přítelkyně. „Přijede fandit, má to i jako výlet,“ culí se záložník Slezského FC.

Zlín by se rád po roce vrátil do první ligy, a do Slezska tak nepřijede jenom bránit. „Oni to ani neumějí, zatáhnout se a čekat. Já věřím, že diváci uvidí dobrý fotbal, bude se hrát nahoru, dolů. My si musíme dát pozor hlavně na jejich standardní situace. Mají v týmu pět vysokých hráčů,“ upozorňuje Václav Zapletal a dodává:

„Mám takové zápasy raději než ty jako třeba s Hlučínem.“

A vypíše Zapletal pro kabinu nějakou speciální odměnu? „Jo, to jo. Zdena Partyš také vypsal, když jsme hráli v přípravě s Brnem. Druhá věc je, že zatím ji nevyplatil,“ práskl Zapletal svého spoluhráče. Vzápětí byl ještě konkrétnější: „Tenkrát říkal, že když porazíme Brno, přinese pět set chlebíčků, zatím dal jen sedmdesát.

Asi zřejmě nevěřil, že jsme schopni Brno porazit, holt se přepočítal.“

Na své bývalé spoluhráče se těší i Jan Jelínek. „Opava mi přirostla k srdci. Na tohle angažmá nikdy nezapomenu. Ať už to byli lidi v klubu, fanoušci, prostě všichni,“ vyznal se Jan Jelínek. „To je také důvod, proč se na utkání v Opavě těším,“ doplnil.

„Dobře ale víme, že nás nečeká lehké utkání. Kluci z Opavy se zvedli, podávají nyní dobré výkony,“ zvedá Jelínek varovně prst. T

řetí do party, brankář Otakar Novák, už teď ví, že se na hřiště nepodívá. Důvod? Pohmožděné tíhové váčky v levém třísle. „Mrzí mě, že nejsem fit, zdraví neporučíte. I když jsem ve středu trénoval, připraven na zápas určitě nebudu,“ hlásil ve středu odpoledne od sledování svátečních pohádek.

„Mrzí mě to, ale budu klukům fandit alespoň z tribuny,“ slíbil Otakar Novák. Zápas v Opavě začíná v sobotu od 16 hodin.