Diváci před výkopem uctili minutou ticha oběti železničního neštěstí ve Studénce, a pak již přišla řada na fotbal. Do zápasu vstoupili lépe hostující fotbalisté, kteří hned od začátku otevřeli svá ofenzivní stavidla a mohli jít také brzo do vedení.

Hned ve druhé minutě Dolní Lhota po pěkné kombinaci a dostatečně důrazném zakončení nastřelila tyč domácí svatyně Stanovským. Udeřilo ale na druhé straně. Prakticky z protiútoku dali domácí po rychlé a přesné kolmé přihrávce do klasické české uličky gól, kterým šli do vedení 1:0. Poté hosté přidali na obrátkách se snahou vyrovnat.

Ve 28. minutě rozehrávali rohový kop. Na ten si v pokutovém území vyskočil nejvýše Rychlý, jenž srovnal hlavou na 1:1. To byl také stav, za kterého obě mužstva odešla do šaten. Také po změně stran byl k vidění kvalitní fotbal s velkým množstvím šancí před oběma brankami. V 60. minutě se Dolní Lhota dostala po zásluze do vedení.

Stanovský nejdříve obešel tři hráče v poli a poté udělal statistu také z domácího gólmana. Následně střílel do odkryté branky a hosté vedli 1:2. V 75. minutě se ale Velká Polom radovala z vyrovnání, když se prosadil jeden z domácích hráčů po pěkné střele z levé strany hřiště. Přestože byl již v ostrém úhlu, mířil přesně.

Hned na to byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Bitta a hosté měli v závěru výhodu jednoho muže v poli. Přestože si ještě vypracovali několik nadějných brankových příležitostí, vítězství se již nedočkali a zápas tak skončil remízou 2:2. N

aopak to byli domácí, kteří v 90. minutě mohli rozhodnout. Po tvrdé hlavičce zazvonilo břevno hostující branky. „Přestože jsme byli herně lepší, mohli jsme nakonec i prohrát. Zachránilo nás ale břevno. S bodem nemůžeme být spokojeni, dnes jsme měli na to, abychom soupeře porazili,“ hodnotil utkání předseda Dolní Lhoty Petr Čížek.

„Šance byly na obou stranách. Utkání dobré úrovně, ve kterém mohla vyhrát obě mužstva, nakonec nepoznalo vítěze. Na fotbal se přišlo podívat téměř 250 diváků, což je velmi pěkná návštěva,“ řekl k zápasu činovník Velké Polomi Emil Chudoba.

Velká Polom – Dolní Lhota 2:2 (1:1)
Branky: Novák, P. Sztefek - Rychlý, Stanovský
Sestava Velké Polomi: P. Kozelský – P. Kozelský ml., J. Sztefek (32. Kopřiva), Bitta, Ludvík (88. Bartoš) – Novák, J. Sztefek, Pončík, M. Kozelský – P. Sztefek, Chudoba
Sestava Dolní Lhoty: Dedek – Sládek, Souček, Rychlý, P. Heřman – Kučera, Musial, F. Heřman, Balnar – J. Stanovský, Zezulka